Son Dakika Haberleri: Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Kars'ta İncelemelerde Bulundu

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Kars'ta İncelemelerde Bulundu

6 yıl önce

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Kars Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Kars'ta İncelemelerde Bulundu, System.String[]
Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Kars Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Kars Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Kafkas'a Kars Valisi Eyüp Tepe, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, AK Parti eski milletvekilleri Zeki Karabayır, Mahmut Esat Güven, Dr. Selahattin Beyribey ve AK Parti İl Başkanı Ensar Erdoğdu da eşlik etti. Kafkas, "Hastanede her şey çok güzel, sana teşekkür ederim" dediği Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Arslan'a "Sana teşekkür ediyorum, sen başkasıyla konuşuyorsun" diyerek çıkıştı. Kafkas, Arslan'dan emar konusunda hizmet alımı yapmasını da istedi.

Hastalar ve hastane görevlileri ile de sohbet eden Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Kadriye İrenci adlı hastayla da bir süre sohbet etti. Kafkas, sohbet ettiği hastalara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti. Kafkas, ilk hasta kabul yerinde bulunan çöp kutusunun içerisindeki çöplerin pis görünmesinden dolayı da Genel Sekreteri Dr. Hasan Arslan'a uyarıda bulundu.

İncelemeleri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kafkas, "Biraz önce hastanemizi gezdik. Hastanemiz üzerinde gayet iyi, sayın genel sekreter teşekkür ediyorum. Sana teşekkür ediyorum ya bana bak" diyerek Arslan'ı uyardı. Kafkas, "Şimdi 2002 Türkiye'nin yeni bir miladı. Türkiye'nin yeniden kendi değerleriyle barışarak yeniden bismillah dediği tarih oldu. Milat oldu ve o milattan sonrada Türkiye'de yola çıkarken hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Allah'a şükürler olsun ki hiçbir şey eskisi gibi değil. Bir de ikinci başka bir şey söylemişti Sayın Başbakanımız; 'Bu ülkede biz kimsesizlerin kimi olacağız' diye. Allah'a binlerce şükür olsun hem kimsesizlerin kimi olduk hem de Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmadı" dedi.

Kafkas, Kars'a hep pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti. "14 tane yeni uzman tabip atadık" diyen Kafkas, Genel Sekreter Arslan'dan hastaneye kaç tane pratisyen geldiği sorusuna cevap alamayınca ise kitapçıktan bakarak 8 olduğunu söyledi. Kars'ın büyük oranda uzman hekim ihtiyacını karşılayacak hale geldiklerini söyleyen Kafkas, daha sonra basına kapalı olarak hastane yönetiminden brifing aldı. - KARS
Haber Yayın Tarihi : 01.03.2014 09:58 Kaynak: İHADünyadaki En Zehirli Akrep Aydın'ın Nazilli İlçesinde Görüntülendi! Sosyal Medya Fenomeni Selin Ciğerci, Cinsiyet Değiştirme Uygulamasıyla Yeniden Erkek Oldu! CNN Türk'ün Müdürü Bora Bayraktar'dan Ekrem İmamoğlu'nun Katıldığı Program Hakkında Açıklama!