Son Dakika Haberleri: Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya Getirilen Yaralıları Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya Getirilen Yaralıları Ziyaret Etti

13 ay önce

- Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya getirilen yaralıları ziyaret etti Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: "35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık.

- Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya getirilen yaralıları ziyaret etti
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan:
"35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık. Sağlık ekibimiz Somali'den Ankara'ya kadar nezaket etti. 7 saat süren bir yolculuktan sonra yaralılarımız buraya geldi. Burada 8 tane yaralımız tedavi altında"

ANKARA - Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık. Sağlık ekibimiz Somali'den Ankara'ya kadar nezaket etti. 7 saat süren bir yolculuktan sonra yaralılarımız buraya geldi. Burada 8 tane yaralımız tedavi altında" dedi.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Somali'de meydana gelen terör saldırısı sonrası yaralanan ve Türkiye'ye getirilen 35 kişinin tedavi gördüğü Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Yetkililerden hastaların durumuna ilişkin bilgi alan Demircan, ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla gerekli hazırlıkların oluşturulduğuna dikkati çeken Demircan, "Önden bir ambulans uçağımız yola çıktı, biz de peşinden bütün ekibimizle birlikte Somali'ye hareket ettik. Somali'ye vardığımızda sahada bizden başka kimse yok. BM'nin bile harekete geçmediği bir tablo vardı.Türkiye, üzerine düşeni zaten baştan beri yapmış çünkü patlamanın 5 kilometre öbür tarafında Türkiye'nin yapmış olduğu, Türkiye ile birlikte Somali'nin işlettiği Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi 220 yataklı bir hastanemiz. Orada doktor arkadaşlarımız gerekli müdahaleleri yapmışlar. 200'ün üzerinde yaralı kabul etmişler. 11 tane orada Ex var. Diğer ağır yaralılar 60 kusür yaralılar yatırılmış, 10 tanesi Türkiye'ye sevk edildi. Diğer hastanelerden gelenlerle birlikte 35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık. Sağlık ekibimiz Somali'den Ankara'ya kadar nezaket etti. 7 saat süren bir yolculuktan sonra yaralılarımız buraya geldi. Burada 8 tane yaralımız tedavi altında. Gerekli müdahaleler yapılıyor. 3 tane Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 1 tanesi Dışkapı Çocuk Hastanesinde, 2 tanesi yine Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve 3 tane GATA'da, 18 tanesi de Polatlı İlçe Devlet Hastanesinde tedavileri yapılıyor" ifadelerini kullandı.
Demircan, gerekli tıbbi ilaçların da Somali'ye götürüldüğünü ifade etti.
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a da geçmiş olsun dileklerini ileten Demircan, Baykal'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret edeceğini açıkladı.Şanlıurfa'da İntihar Eden Gözlükçü, Ardında 'Ölümümden Sorumlu Olanlar' Mektubu Bıraktı Kar Maskesi Takıp Arkadaşını Korkutmak İsteyen İşçi, Traktörden Düşüp Hayatını Kaybetti

Ünlü Model Sarah Kohan, Aşkını İtiraf Etti: Senin İçin Deliriyorum