Son Dakika Haberleri: Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya Getirilen Yaralıları Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya Getirilen Yaralıları Ziyaret Etti

2 ay önce

- Sağlık Bakanı Demircan, Somali'den Ankara'ya getirilen yaralıları ziyaret etti Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: "35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık.

- Sağlık Bakanı Demircan,  Somali'den  Ankara'ya getirilen yaralıları ziyaret ettiSağlık Bakanı  Ahmet Demircan: "35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık. Sağlık ekibimiz  Somali'den  Ankara'ya kadar nezaket etti. 7 saat süren bir yolculuktan sonra yaralılarımız buraya geldi. Burada 8 tane yaralımız tedavi altında"

ANKARA - Sağlık Bakanı  Ahmet Demircan, "35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık. Sağlık ekibimiz  Somali'den  Ankara'ya kadar nezaket etti. 7 saat süren bir yolculuktan sonra yaralılarımız buraya geldi. Burada 8 tane yaralımız tedavi altında" dedi. Sağlık Bakanı  Ahmet Demircan,  Somali'de meydana gelen terör saldırısı sonrası yaralanan ve  Türkiye'ye getirilen 35 kişinin tedavi gördüğü Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Yetkililerden hastaların durumuna ilişkin bilgi alan Demircan, ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan  Binali Yıldırım'ın talimatıyla gerekli hazırlıkların oluşturulduğuna dikkati çeken Demircan, "Önden bir ambulans uçağımız yola çıktı, biz de peşinden bütün ekibimizle birlikte  Somali'ye hareket ettik.  Somali'ye vardığımızda sahada bizden başka kimse yok.  BM'nin bile harekete geçmediği bir tablo vardı.Türkiye, üzerine düşeni zaten baştan beri yapmış çünkü patlamanın 5 kilometre öbür tarafında  Türkiye'nin yapmış olduğu,  Türkiye ile birlikte  Somali'nin işlettiği  Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi 220 yataklı bir hastanemiz. Orada doktor arkadaşlarımız gerekli müdahaleleri yapmışlar. 200'ün üzerinde yaralı kabul etmişler. 11 tane orada Ex var. Diğer ağır yaralılar 60 kusür yaralılar yatırılmış, 10 tanesi  Türkiye'ye sevk edildi. Diğer hastanelerden gelenlerle birlikte 35 ağır yaralı hastayı biz oradan gerekli şartlar sağlanarak aldık. Sağlık ekibimiz  Somali'den  Ankara'ya kadar nezaket etti. 7 saat süren bir yolculuktan sonra yaralılarımız buraya geldi. Burada 8 tane yaralımız tedavi altında. Gerekli müdahaleler yapılıyor. 3 tane  Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 1 tanesi Dışkapı Çocuk Hastanesinde, 2 tanesi yine Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve 3 tane GATA'da, 18 tanesi de  Polatlı İlçe Devlet Hastanesinde tedavileri yapılıyor" ifadelerini kullandı.Demircan, gerekli tıbbi ilaçların da  Somali'ye götürüldüğünü ifade etti.CHP  Antalya  Milletvekili  Deniz Baykal'a da geçmiş olsun dileklerini ileten Demircan, Baykal'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret edeceğini açıkladı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Son Ankette 3 Parti Barajı Geçti, İyi Parti ve HDP Çakıldı Final Yapacağı Konuşulan Çocuklar Duymasın, Dün Akşam Yayınlanmadı
Bakanlar Kurulunun Ardından, Flaş NATO Kararı: Türkiye, Katkı Sunmaya Devam Edecek