Sağlık Bakanı Koca'dan 8 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım - Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan 8 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım

22.10.2020 00:11

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı artan 7 ilin sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüştü. Toplantıyla ilgili sosyal medya hesabından gece yarısı bir açıklama yapan Bakan Koca, "İstanbul başta olmak üzere, bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Kurallara uyalım" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri toplantıyla, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın'daki salgınla mücadelede gelinen noktayı değerlendirdiklerini bildirdi.

Bakan Koca, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın toplantılarında salgınla mücadelede gelinen noktayı değerlendirdiklerini belirtti. Koca, "İstanbul başta olmak üzere, bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Maskenin önemi arttı. Kurallara uyalım." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım

TÜRKİYE'DEKİ SALGINDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 21 Ekim'de açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 2013 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 68 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bin 513'e, toplam vaka sayısı ise 353 bin 426'ya yükseldi.

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 1507 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1507 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 308 bin 446'ya yükseldi. Toplam test sayısı 12 milyon 759 bin 69, ağır hasta sayısı 1504, hastalarda zatürre oranı yüzde 5.6 oldu.

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım
Sağlık Bakanı Koca'dan 8 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım

Son Dakika Güncel Sağlık Bakanı Koca'dan 8 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım - Son Dakika

YORUMLAR (59)
  • erbaalı: keşke twitter fenomeni gibi habire paylaşım yapacağına sağlık bakanı olarak önlem de getirseler. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • musti: 81 VİLAYETTE HASTANELER FULL DOLU COVİD HASTASI ARKADASIM İŞE GİDİYOR RAPORU VAR İŞTEN ATILIRIM DİYE KORKUDAN İŞE GİDİYOR NE DENETIM NE BİŞEY NASIL OLUYOSA YAKLAŞIK DOKSAN MILYONA YAKIN NUFUS SEKSENBİR VİLAYETTE ALTMIŞSEKİ KİŞİ OLUYOR VEFAT İLGİNÇ VE İNANDIRICI DEĞİL HANİ İŞTEN ATMADA YOKTU YANIMIZDA MEDIKAL İKİ KİŞİYİ ÇIKARDI GİDİP SGK YA SORMUŞLAR YAPACAK BİŞEY YOK DEMİŞLER ODA ASILSIZ CIKTI BEN RAHATSIZLANDIM YEDİ GÜN RAPOR VERDI DR FAKAT DÖRDÜNCÜ GÜN İŞ BAŞI YAPTIM HABİRE ARADI PATRONUM ?? Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Yunanistan'ın "Yunan savaş gemileri Oruç Reis'i bölgeden uzaklaştırdı" iddiasına Türkiye'den yalanlama geldi Tuzla'da yürek ısıtan görüntü! Minibüs şoförü, yaşlı çiftin karşıya geçebilmesi için yolu kapattı Real Madrid'de Zinedine Zidane ile yollar ayrılıyor Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!