Sağlık Bakanlığı'ndan 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' Açıklaması - Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' Açıklaması

07.09.2012 14:18
Sağlık Bakanlığı'ndan 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' Açıklaması, System.String[]

Sağlık Bakanlığı, 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' (MHRS) projesi hakkında basında yer alan haberler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı, 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' (MHRS) projesi hakkında basında yer alan haberler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Proje hakkında 'Merkezi Soygun Sistemi' ve 'Paralı Randevu Hukuka Aykırı' başlıklı haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına yapıldığı belirtilen açıklamada şunlara yer verildi:

'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' projesi, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin önemli bileşenlerinden birisi olup, 2010 yılından bu yana vatandaşlarımıza başarı ile hizmet etmektedir. Projenin pek çok faydalı amacından biri de hizmet sunan kaynaklarımızın doğru planlanması ve vatandaşlarımızın hastanede bekleme sürelerini azaltarak sağlık hizmetine erişimini kolaylaştırmasıdır. Vatandaşlarımız Alo 182 hattını arayarak operatörlerimiz yardımıyla veya MHRS web sayfasından bizzat kendileri ücretsiz olarak randevularını alabilmektedir. İnternet yolu ile randevu almak da herhangi bir ücrete tabi değildir. ALO 182 hattını arayan vatandaşlarımız ise kullandıkları telefon operatörünün 'görüşme ücretine' tabii olup sadece bu ücreti ödemektedirler. Ev ve cep telefonlarının görüşme ücretleri, ilgili telefon şirketlerince belirlendikten sonra Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından onaylanıp ilan edilmekte ve vatandaşlarımızın da yaptıkları abonelik sözleşmelerinde hangi tarifeye bağlı oldukları belirtilmektedir. Bakanlığımız, herhangi bir ad altında vatandaşlarımızdan veya telefon operatörlerinden hiçbir ücret almamaktadır. Ancak haberlerdeki ifadelerde, randevu hizmetinden Bakanlığımız bir ücret alıyormuş izlenimi oluşturulmakta ve Bakanlığımızın bu önemli projesi haksız şekilde itham edilmiş olmaktadır. Bunun gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte haberlerde belirtilen görüşme ücretlerinin daha aşağı çekilmesine yönelik vatandaş talepleri Bakanlığımıza da zaman zaman ulaşmakta olduğundan, konu Bilgi Teknolojileri Kurumu'na bildirilmiştir."

DHA(BY/COŞ) - Ankara

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sağlık Bakanlığı'ndan 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti