Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddete "Beyaz Kod" Önlemi - Son Dakika

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddete "Beyaz Kod" Önlemi

05.01.2012 15:40
Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddete

Denizli Devlet Hastanesinde, acil servis ile diğer birimlerde görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için "Beyaz Kod" alarm sistemi oluşturuldu.

Denizli Devlet Hastanesinde, acil servis ile diğer birimlerde görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için "Beyaz Kod" alarm sistemi oluşturuldu.

Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Canural, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla hastanelerde önlem alındığını ifade ederek, hastanede sağlık çalışanına yönelik şiddeti önlemek üzere 'Beyaz Kod' adını verdikleri uygulamayı hayata geçirdiklerini bildirdi.

Bir hasta yakınının sağlık çalışanına saldırıda bulunması halinde doktor ya da sağlık personelinin telefonla 7778 numarasını araması halinde özel güvenlik görevlilerinin yardıma koşacağını belirten Canural, şunları kaydetti:

"Bu sisteme göre, kavga, taciz ve sağlık personeline yönelik bir tehdit olduğu zaman doktor ya da sağlık çalışanı odasındaki telefondan 7778'i tuşluyor. Ellerinde iletişim cihazı bulunan başhekim yardımcısı, başhemşire ve özel güvenlik görevlileri, saldırının olduğu odaya gelerek olaya müdahale ediyor."

- DENİZLİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddete 'Beyaz Kod' Önlemi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Talisca'nın Çin'den ayrılmak istemesinde sevgilisiyle arasının bozulması etkili oldu Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde