Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel) - Son Dakika

Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)

01.01.2012 02:05
Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel), System.String[]

Bakırköy'deki 112 acil komuta merkezi, yeni yıla girerken bir saniye bile ara vermeden ihbarları değerlendirmeye devam etti.

Bakırköy'deki 112 acil komuta merkezi, yeni yıla girerken bir saniye bile ara vermeden ihbarları değerlendirmeye devam etti. Saniyelerin bile çok önemli olduğu komuta merkezine yılbaşı gecesi yüzlerce vaka ihbarı geldi. Bu ihbarların başında alkol koması birinci sıraya yerleşti.

İstanbul'da bir taraftan yeni yıl coşkusu yaşanırken diğer taraftan da sağlık ekipleri görevlerini yapmaya devam etti. Yeni yıla 112 komuta merkezinde giren sağlık ekipleri çağrı merkezine düşen ihbarları değerlendirdi. Yılbaşı olması sebebiyle en fazla alkol vakalarında artış gözlendi. Sağlık personeli yeni yıla girilen ilk dakikalarda bile işine ara vermeden gelen ihbarları değerlendirmeye devam etti. En fazla ihbarın Beyoğlu ve çevresinden geldiği öğrenildi. Diğer ilçelerden de ihbarlar gece boyunca geldi.

Yılbaşı olması sebebiyle bir yoğunluk yaşandığını anlatan komuta kontrol merkezi hekimi Erçin Tünay, "İnsanların sağlıklı bir yılbaşı geçirmesi için biz 112 ailesi olarak aralık vermeksizin hizmet veriyoruz. 30 civarı personelimiz var şu an burada. Piyasada yüzlerce personelimiz var. Bugün ağırlıklı olarak alkol koması ve trafik kazaları vakaları var. Yılbaşında beklediğimiz durumlardı. Yılbaşına özel ek düzenlemelerimiz oldu. Cansiperane şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Gönül isterdi ki ailelerimizle beraber olalım ancak vatandaşlarımızın sağlığı için burada olmak zorundayız." şeklinde konuştu.

Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)
Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel) - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama