Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel) - Son Dakika

Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)

01.01.2012 02:05
Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)

Bakırköy'deki 112 acil komuta merkezi, yeni yıla girerken bir saniye bile ara vermeden ihbarları değerlendirmeye devam etti.

Bakırköy'deki 112 acil komuta merkezi, yeni yıla girerken bir saniye bile ara vermeden ihbarları değerlendirmeye devam etti. Saniyelerin bile çok önemli olduğu komuta merkezine yılbaşı gecesi yüzlerce vaka ihbarı geldi. Bu ihbarların başında alkol koması birinci sıraya yerleşti.

İstanbul'da bir taraftan yeni yıl coşkusu yaşanırken diğer taraftan da sağlık ekipleri görevlerini yapmaya devam etti. Yeni yıla 112 komuta merkezinde giren sağlık ekipleri çağrı merkezine düşen ihbarları değerlendirdi. Yılbaşı olması sebebiyle en fazla alkol vakalarında artış gözlendi. Sağlık personeli yeni yıla girilen ilk dakikalarda bile işine ara vermeden gelen ihbarları değerlendirmeye devam etti. En fazla ihbarın Beyoğlu ve çevresinden geldiği öğrenildi. Diğer ilçelerden de ihbarlar gece boyunca geldi.

Yılbaşı olması sebebiyle bir yoğunluk yaşandığını anlatan komuta kontrol merkezi hekimi Erçin Tünay, "İnsanların sağlıklı bir yılbaşı geçirmesi için biz 112 ailesi olarak aralık vermeksizin hizmet veriyoruz. 30 civarı personelimiz var şu an burada. Piyasada yüzlerce personelimiz var. Bugün ağırlıklı olarak alkol koması ve trafik kazaları vakaları var. Yılbaşında beklediğimiz durumlardı. Yılbaşına özel ek düzenlemelerimiz oldu. Cansiperane şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Gönül isterdi ki ailelerimizle beraber olalım ancak vatandaşlarımızın sağlığı için burada olmak zorundayız." şeklinde konuştu.

Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)
Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel)

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sağlık Ekiplerinden Yılbaşında 'alkol' Mesaisi (Özel) - Son Dakika


Son Dakika

Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı 00:19 Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı Vedat Demiröz'ün 23:49 Vedat Demiröz'ün "Her evde 2-3 telefon var" sözlerine AK Partili Şamil Tayyar'dan tepki İstifaya çağrılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftara hak verdi: 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar 22:42 İstifaya çağrılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftara hak verdi: 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar
Tüm gözler Kabine toplantısına çevrildi! Ana gündem maddesi 10 büyükelçi ve koronavirüs salgını 21:44 Tüm gözler Kabine toplantısına çevrildi! Ana gündem maddesi 10 büyükelçi ve koronavirüs salgını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt 21:25 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt Kur artışı otomobil fiyatlarını da etkiledi! İşte güncel fiyat listesi 18:08 Kur artışı otomobil fiyatlarını da etkiledi! İşte güncel fiyat listesi
Eski mağaza çalışanı, müşterilerin yaptıklarını tek tek anlattı: Kadınlar kirli iç çamaşırlarını bırakıp gidiyorlardı 17:36 Eski mağaza çalışanı, müşterilerin yaptıklarını tek tek anlattı: Kadınlar kirli iç çamaşırlarını bırakıp gidiyorlardı Diyanet'ten bu sefer de 'Baby shower' tepkisi! Çok konuşulacak sözler söyledi 16:03 Diyanet'ten bu sefer de 'Baby shower' tepkisi! Çok konuşulacak sözler söyledi
Advertisement