Sağlık Günü ile İlgili Açıklama - Son Dakika

Sağlık Günü ile İlgili Açıklama

09.04.2012 18:18
Sağlık Günü ile İlgili Açıklama

Van İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Sağlık Müdürü Dr Bilal Acar Sağlık günü nedeniyle sigaranın zararlarına bir kez daha dikkat çekti.

Yapılan açıklamada "Bilindiği gibi, her yıl 8–14 Nisan 'Sağlık Günü' olarak kutlanmaktadır. Sağlık personellerinin yanı sıra anne-babalar, öğretmenler, toplumsal yaşamın her alanında; komşu, arkadaş, akraba gibi değişik sosyal kimliklerle yer alan her bireyin sağlıklı yaşamın gerektirdiği koşulları ve ortamı hazırlaması öncelikle kendi sağlığı için önemlidir. Başta sigara olmak üzere zararlı alışkanlıkların terk edilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi, spor yapma alışkanlığının yaygınlaştırılması çocuklarımıza bırakacağımız daha sağlıklı bir dünya için büyük katkılar sağlayacaktır" denildi.

Dr. Acar, "Sağlık İl Müdürlüğü olarak İhtisas Kuruluşları, sağlık idareleri, meslek grupları ve uygun görülecek diğer örgütlerle fiili bir işbirliği kurmak ve sürdürmek için Sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi noktasında yardım yapmaktayız. Beslenme, mesken, eğlence, ekonomik ve çalışma koşullarının ve çevre sağlığı ile ilgili diğer bütün unsurların iyileştirilmesinin, sağlığımız açısından önem taşıdığını hatırlatmak isterim" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Sağlık Günü ile İlgili Açıklama - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement