Sağlık İçin Refleksoloji - Son Dakika

Sağlık İçin Refleksoloji

15.07.2014 13:53
Sağlık İçin Refleksoloji, System.String[]

UZ. REFLEKSOLOG SERPİL BİHİR, oruç tutmakla birlikte refleksoloji uygulaması ile zor gibi görünen sağlık sorunlarının çözümünün olabileceğini ifade ediyor.

İnsanın ruhsal açıdan rahat bir yaşam sürebilmesi için her şeyden önce bedensel olarak sağlığının yerinde olması gerekir.

BİHİR:"İbadetlerin maddi ve manevi faydalarıyla birlikte sağlık açısından da faydalı olduğu" uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Orucun insan sağlığına olan en önemli etkisi:

Midenin, rahatlamasını sağlar: Oruç tüm mide kaslarını dinlendirir. Mide iç zarındaki tüm hücreler kendilerini tamir etme fırsatı bulur. Oruçla birlikte mide şartlı reflekse geçerek asit salgısını durdurur.

On iki parmak bağırsağı: Oruçla birlikte en büyük sağlık payını alır. Oruçlu olunan sürede toplam 10 saat dinlenmektedir. Oruç sırasında özellikle iç zarlarını ve savunma merkezleri olan "payer plakları"nı revizyona sokar.

Kalp: Kan hacmindeki azalma, kalbin yükünü ciddi oranda hafifletmedir.

Karaciğer: On altı grup görevi olan ve 24 saat hiç durmadan bu görevlerini sürdüren karaciğer, sadece oruç sırasında görevlerinin altı tanesinde günde altı saatlik bir dinlenmeye geçer. Akciğer hücreleri dile gelse de altı saatlik dinlenmenin kendileri için en büyük nimet olduğunu söylese".

Bihir" biliyoruz ki oruç, insan vücudunu yeniler, tazeler, organları temizler ve yeniler. Refleksoloji uygulaması ile verilen uyarılar kişinin durumuna göre açlık hissini azaltarak, mide ağrıları gibi şikayetlerini hafifletiyor. On iki parmak bağırsağına verilen uyarılar sindirim süreci hızlanmakta ve kişiler hazımsızlık sorunu yaşamamaktadır. Kalbe verilen uyarılar tansiyonun dengelenmesini sağlamaktadır. Kalp ritmi ise daha düzenli hale gelmektedir. Karaciğere verilen uyarılar, karaciğeri; diğer organlara verilen uyarılar ise tüm vücudu dinlendirerek kişinin daha dinç ve zinde olmasını sağlamaktadır.

Sağlık İçin Refleksoloji

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sağlık İçin Refleksoloji - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Aşısızlara ek tedbir gelir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından konuşuyor 19:16 Son Dakika: Aşısızlara ek tedbir gelir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından konuşuyor CHP'den elektrik, su, doğalgaz ve internet faturalarıyla ilgili KDV adımı! Yüzde 1'e düşürülmesini istiyorlar 18:57 CHP'den elektrik, su, doğalgaz ve internet faturalarıyla ilgili KDV adımı! Yüzde 1'e düşürülmesini istiyorlar Diyanet'ten 18:52 Diyanet'ten "yapay et" iddialarına yanıt: Helal olduğuna dair fetvamız yok
Motosiklet tutkunu Nazlı'dan acı haber! 70 günlük yaşam mücadelesini kaybetti 18:37 Motosiklet tutkunu Nazlı'dan acı haber! 70 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı 17:52 Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı Levent Yüksel kendisinden 17 yaş küçük eşi Özlem Öztürk ile aşk pozlarını paylaştı 17:40 Levent Yüksel kendisinden 17 yaş küçük eşi Özlem Öztürk ile aşk pozlarını paylaştı
Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı 17:33 Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü 17:01 İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü
Advertisement