Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Karaer: "Sağlık Sektöründe 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor" - Son Dakika

Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Karaer: "Sağlık Sektöründe 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor"

17.02.2012 15:20
Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Karaer:

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Sosyal Güvenlik Kurumu'nın (SGK) gecikmesi nedeniyle sağlıkta 30 bin personelin iki gündür maaş alamadığını öne sürdü.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Sosyal Güvenlik Kurumu'nın (SGK) gecikmesi nedeniyle sağlıkta 30 bin personelin iki gündür maaş alamadığını öne sürdü.

Karaer, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nda maaşlarını döner sermayeden alan yaklaşık 30 bin sağlık çalışanının son 2 aydır maaşlarını gecikmeli aldığına dikkat çekti.

Yaşanan olayın, Döner Sermaye Sisteminin geleceğine ilişkin çalışanların yaşadığı kaygıları güçlendirdiğini öne süren Karaer, şunları kaydetti:

"Sağlık sektöründe 30 bin personel iki gündür maaş alamıyor. Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sağlık kurumlarında çalışan personel, emeğinin karşılığı olan maaşlarının diğer mesai arkadaşları gibi devletin güvencesinde olmadığını görmektedir. Bu tablonun gelecek aylarda tekrarlanmayacağının ise garantisi bulunmamaktadır. Sağlık-Sen, sağlık kurumlarında çalışanlar arasında öteden beri dile getirdiği gelir dağılımı adaletsizliğinin, bugün SGK'nın geciktirmesine bağlı olarak gününde maaşını alabilme gibi en insani hakta dahi kendisini göstermiş olmasını üzüntü ile karşılamaktadır."

- AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Karaer: 'Sağlık Sektöründe 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi