Sağlıklı Kentler Birliği'nden Fetih Müzesi'ne ödül - Son Dakika

Sağlıklı Kentler Birliği'nden Fetih Müzesi'ne ödül

Osmangazi Belediyesi'nin vizyon projelerinden Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda ödüle layık görüldü.

Sağlıklı Kentler Birliği'nden Fetih Müzesi'ne ödül, System.String[]

Osmangazi Belediyesi'nin vizyon projelerinden Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda ödüle layık görüldü.

Dünyanın tam panoramik en büyük müzesi olma özelliğiyle kısa sürede yerli ve yabancı turistin ilgi odağı haline gelen Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Türkiye'nin gurur kaynağı olmayı başardı. Fetih Müzesi, başarısına bir yenisini daha ekleyerek Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 11'ncisi düzenlenen ve 35 üye belediyenin 102 projeyle başvuru yaptığı Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda 'Sağlıklı Şehir Planlaması' ödülünü kazandı.

Yarışmanın jüri başkanlığını Prof. Dr. Ruşen Keleş, jüri üyeliğini ise Prof. Dr. Feza Karaer, Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Prof. Dr. Tülin Vural Aslan, Doç. Dr. Asım Mustafa Ayten ve Murat Ar yaptı. Birinci olan projelerin ödüllerini Sağlıklı Kentler Birliği'nin Ekim ayında yapılacak 34. olağan meclis toplantısında alacağı belirtildi.

Şehrin turizm, kültür ve ekonomik hayatına yaptığı katkı vesilesiyle Fetih Müzesi'nin kısa sürede birçok ödül kazandığını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Hayata geçirdiğimiz vizyon projelerle Osmangazi'de yaşam kalitesini her gün yükseltiyoruz. Bursa'ya kazandırdığımız Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, tarihi ve mimari özelliklerinin yanı sıra yeşil bina olma özelliği ile de öne çıkıyor. Sağlıklı Kentler Birliği'nin müzemizi ödüle layık görmesi kıvanç verici" dedi. - BURSA

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:30 - Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sağlıklı Kentler Birliği'nden Fetih Müzesi'ne ödül - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'ye rakip olan 6 ülke, Doğu Akdeniz Gaz Forumu'nun kuruluşu için imzaları attı Çukur'da büyük sürpriz! 1. bölümde ölen Kahraman Koçovalı diziye geri döndü Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor Son dakika: Araç sahiplerine müjde! Benzine büyük indirim geldi Müge Anlı, şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı Gözü dönmüş koca, tartıştığı eşi ve arkadaşını eve kilitledi Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi Türkiye'nin ilk korona hastasına tedavi gördüğü hastaneden dudak uçuklatan fatura