Sağlıkta 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor - Son Dakika

Sağlıkta 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor

17.02.2012 15:03
Sağlıkta 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor, System.String[]

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, "SGK gecikmesi nedeniyle sağlıkta 30 bin personel iki gündür maaş alamıyor" dedi.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, "SGK gecikmesi nedeniyle sağlıkta 30 bin personel iki gündür maaş alamıyor" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nda maaşlarını döner sermayeden alan yaklaşık 30 bin sağlık çalışanının son 2 aydır maaşlarını gecikmeli aldığına işaret eden Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, "Yaşanan bu olay, Döner Sermaye Sisteminin geleceğine ilişkin çalışanların yaşadığı kaygıları güçlendiriyor. Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sağlık kurumlarında çalışan 30 bin personel, emeğinin karşılığı olan maaşlarının diğer mesai arkadaşları gibi devletin güvencesinde olmadığını görmektedir. Bu tablonun gelecek aylarda tekrarlanmayacağının ise garantisi bulunmamaktadır. Sağlık-Sen, sağlık kurumlarında çalışanlar arasında öteden beri dile getirdiği gelir dağılımı adaletsizliğinin, bugün SGK'nın geciktirmesine bağlı olarak gününde maaşını alabilme gibi en insani hakta dahi kendisini göstermiş olmasını üzüntü ile karşılamaktadır" diye konuştu.

Yaşanan haksızlığın bir an önce giderilmesi gerektiğini savunan Karaer, şunları söyledi: "Sağlık-Sen olarak, sağlık hizmeti gibi kutsal bir görevi ifa eden sağlık çalışanlarını maliyet hesabı içinde değersizleştirmeye kalkan ve maaşlarını genel bütçeden almalarına izin vermeyen Maliye Bakanlığı'na, döner sermaye kadrosundaki personelin yaşadığı bu haksızlığı sona erdirmesi ve diğer mesai arkadaşları gibi genel bütçe kadrosuna alınması çağrısında bulunuyoruz" - AYDIN

Sağlıkta 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sağlıkta 30 Bin Personel İki Gündür Maaş Alamıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü