Son Dakika Haberleri: Şahan Gökbakar ile Terasta Öpüşen Berrak'a AYM'den Şok: Mahrem Alanda Değilsiniz

Şahan Gökbakar ile Terasta Öpüşen Berrak'a AYM'den Şok: Mahrem Alanda Değilsiniz

12 ay önce

7 yıl önce terasta öpüşürken görüntülenen Şahan Gökbakar ve Berrak Tüzünataç'a mahkemeden şok bir karar çıktı. Karara göre teras mahrem alanın dışı olduğu için gazeteciler ceza almadı.

Oyuncu Berrak Tüzünataç'ın, Şahan Gökbakar ile evinin terasında öpüşme anlarının televizyon kanalında yayınlaması hakkında Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptığı bireysel başvurunun kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. "Kişinin mahrem alanında kalması gereken aktivitelerini terasa taşıması durumunda bunların başkaları tarafından görülebileceğinden şikayet etme hakkı olamaz" denildi.

BERRAK, 50 BİN TL'LİK TAZMİNAT TALEP ETMİŞTİ

14 Temmuz 2010'da Berrak Tüzünataç'ın İstanbul Kabataş'taki evinin terasında Şahan Gökbakar ile öpüşme anlarının görüntüleri ekranlarda yayınlanınca ünlü oyuncu kanala 50 bin TL'lik dava açmıştı. Ancak karar reddedilmişti.

RED KARARINDAN SONRA ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURDU

Kararın reddedilme nedeni ise hem Berrak'ın hem de Şahan'ın tanınmış kişiler olduğu ve toplumun merak ettiği kişiler olduğuydu. Bunun üzerine Tüzünataç, 22 Aralık 2014 tarihinde Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.

MAHREM ALANDA KALMASI GEREKEN AKTİVİTELER TERASA TAŞINMIŞ

Tüzünataç ile Gökbakar'ın 6'ıncı kattaki bir evin terasındaki yakınlaşma anlarının dışarıdan görülebilmesi nedeniyle mahremiyetin sınırlı kalabileceği ve buların belli ölçüde alenileşebileceğinin izahtan uzak olduğu bildirildi. Kişinin başkaları tarafından görülebileceğini bilerek mahrem alanında kalması gereken aktivitelerini terasa taşıması durumunda bunların başkaları tarafından görülebileceğinden şikayet etme hakkının olamayacağı aktarıldı.

BERRAK GİZLİCE ÇEKİLMİŞ DESE DE TERAS SOKAKTAN GÖRÜLÜYOR

Tüzünataç'ın, evinin terasının sokaktan görülemeyeceğini ve bu görüntülerin yüksek bir yerden yakınlaştırma yöntemiyle çekildiği yönündeki iddiaları hakkında da Mahkemenin söz konusu görüntülerin sokaktan çekildiği sonucuna vardığı hatırlatıldı.

İkili böyle görüntülendi;


YORUMLAR


Ağaca Bağlı Olarak Bulunan Köpeğe Tecavüz Edildiği Ortaya Çıktı Sakalları Yüzünden Sokağa Dahi Çıkamayan Genç Kadın, Son Haliyle Şaşırttı

Trafik Cezalarının Artırılmasını Öngören Teklif Kabul Edildi