Son Dakika Haberleri: Sahara Geçidi'nde Tır'lar Kar ve Tipi Nedeniyle Mahsur Kaldı

Sahara Geçidi'nde Tır'lar Kar ve Tipi Nedeniyle Mahsur Kaldı

11 ay önce

Sahara Geçidi'nde TIR'lar kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı -Posof ilçesinde okullar bir gün süre ile tatil edildiARDAHAN - Ardahan'da etkili olan kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara neden oldu.

Sahara Geçidi'nde TIR'lar kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı
- Posof ilçesinde okullar bir gün süre ile tatil edildi

ARDAHAN - Ardahan'da etkili olan kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara neden oldu. Kar ve tipi nedeniyle Sahara Dağı geçidinde TIR'lar mahsur kaldı.
Ardahan ile Artvin'in Şavşat İlçesi'ni birbirine bağlayan Sahara Geçidinde kar ve tipi etkili oluyor. Tipi ve yolların buzlanması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Görüş mesafesinin tipi nedeniyle önemli ölçüde düşmesi ve buz pistine dönen yollarda ilerlemekte güçlük çeken TIR'lar kayarak yoldan çıktılar. Zincir takmakta zorlanan TIR sürücülerinin kaşları ve kirpikleri ise tamamen dondu. Tipi nedeniyle Artvin'e gidemedikleri için Ardahan'a geri dönen taşıtların sürücüleri, "Geçilmesi mümkün değil TIR'lar yolda mahsur kalmış. Zincir de atamıyorlar çok zor durumdalar. Az kalsın ki kaza yapıyordum, esinti çok görüntü yok."
TIR sürücüsü Muhammet Çiftçi ise ilerlemede güçlük çektiklerini ve Tipi ile birlikte buzlanma nedeniyle aracın kayarak yoldan çıktığını ve aracı kurtararak ilerleyebilmek için zincir takmak zorunda kaldıklarını söyleyerek, "Durum çok kötü, TIR kayınca Mecburen zincir taktık. Çünkü yollar çok berbat, Allah yardım etsin." şeklinde konuştu.
-Ekipler çalışmalarını sürdürüyor
Karayolları ekipleri kar ve buzla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Ekipler Ardahan-Artvin karayolu Sahara Geçidi ile Ardahan-Posof karayolu Ilgar Dağı mevkisinde gece ve gündüz aralıksız çalışarak sürücülerin güvenli seyir etmelerini amaçlıyor.
Bu arada Posof ilçesinde okullar bir gün süre ile tatil edildi.Karakolun Önünde Drift Yapan Sürücüye Ceza Yağdı Ünlü Şarkıcı Hadise'den, Çok Konuşulacak Yatak Pozu!

Oyuncu Başak Sayan'ı, Yıkan Ölüm Haberi!