Görenler gözlerine inanamadı! Afyonkarahisar'daki Arkeoloji Müzesi internette satışa çıkarıldı - Son Dakika

Görenler gözlerine inanamadı! Afyonkarahisar'daki Arkeoloji Müzesi internette satışa çıkarıldı

12.11.2020 13:40

Afyonkarahisar'da yeni yerine taşınacak olan Arkeoloji Müzesi arazisi için ünlü bir online satış sitesinde 45 milyon liraya satışa çıkartıldı. İnternette müzenin satış ilanını gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı.

Afyonkarahisar'da 1971 yılında kent merkezi Kurtuluş Caddesinde açılan ve 49 yıldır içerisinde birçok medeniyetle ait eserleri barındılar Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi, yeni yerine taşınacak olması nedeniyle satışa çıkartıldı.

45 MİLYON LİRA DEĞER BİÇİLDİ

Müzenin satışını online satış sitesinde görenler ise büyük şaşkınlık yaşadı. Bir gayrimenkul danışmanlık firması tarafından satışa çıkartılan müzeye 45 milyon lira değer biçildi.

Görenler gözlerine inanamadı! Afyonkarahisar'da Arkeoloji Müzesi internette satışa çıkarıldı

"ARSANIN ÜZERİNDE FAAL OLARAK ÇALIŞAN MÜZE BULUNMAKTADIR"

İnternette müzenin satış ilanın açıklamasında ise "Afyonkarahisar'ın en işlek caddelerinden biri olan Kurtuluş caddesi üzerindedir. Toplamda 8242.16 metrekareden oluşmaktadır. Şu an üzerinde halen faal olarak çalışan müze bulunmaktadır. Parsel sosyo kültür özel proje alanıdır. Kültürel etkinlik konut ve ticari alandır. Şehir merkezindeki yapılaşmaların içerisinde tek parsel ada bazında her türlü yapılaşmaya uygun tek yerdir. Lütfen detaylı bilgi ve sunum için lütfen bizi arayınız" ifadelerine yer verildi.

Görenler gözlerine inanamadı! Afyonkarahisar'daki Arkeoloji Müzesi internette satışa çıkarıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Görenler gözlerine inanamadı! Afyonkarahisar'daki Arkeoloji Müzesi internette satışa çıkarıldı - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Bursa'da pompalı dehşeti! Araç içinde saldırıya uğrayan iki arkadaş hayatını kaybetti Gazeteci Orhan Uğuroğlu'nun evinin önünde saldırıya uğradığı anlar kameraya yansıdı Fenerbahçe, anlaşma sağladığı Macar stoper Szalai'yi İstanbul'a getiriyor Çantadan çıkan cansız bedenin kimliğini 'perdeli parmak' belirledi Son Dakika: Türkiye'de 15 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 169 kişi vefat etti, 8 bin 314 yeni vaka tespit edildi Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Surel: Aşılananlarda ciddi bir yan etki görülmedi