Denizin dibinde yok yok! Şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var - Son Dakika

Denizin dibinde yok yok! Şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var

05.03.2021 14:29

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yapılan deniz dibi temizliğinde deniz altından çıkan çöpler görenleri şaşkına çevirdi. Yaklaşık 2 saat boyunca temizlik yapan dalgıçlardan biri, "Denizden 20 adet şezlong, kızartma tavası ve otomobil lastiği çıktı. Denizin altında yok yok" diyerek isyan etti.

Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir belediyesi iş birliği ile Gümbet limanında deniz dibi temizliği yapıldı. 10 dalgıç Gümbet limanından denize daldı. Özellikle teknelerin bulunduğu noktalarda temizlik yapan dalgıçlar gördükleri manzara karşısında şok oldu. Lastikten, marangoz malzemelerine, pet şişeden cam şişeye birçok atık malzeme çıktı.

Denizin dibinde yok yok! 20 adet şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var

1 TON ÇÖP ÇIKARILDI

Yaklaşık 1 ton çöp ve atık malzeme çıkarılan deniz dibinden 20 adet şezlong çıkarıldı. Şezlongları gören Belediye ekipleri şaşkınlıklarını gizleyemedi. Denizin dibinden yaklaşık yarım saate çıkarılan şezlongların kim tarafından atıldığı nasıl limana kadar geldiği ise bilinmiyor. Yaklaşık 2 saat boyunca deniz dibinde temizlik yapan dalgıç ekiplerinin her hafta bir limanda deniz dibi temizliği yapacakları öğrenildi.

Denizin dibinde yok yok! 20 adet şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var

"DENİZİN ALTINDA YOK YOK"

Dalgıç eğitmeni olan Kenan Doğan bu çöpleri atanların da profesyonel denizcilerin olduğunu söyleyerek, "Buraya gelen turistin bu çöplerde çok fazla etkisi olduğunu düşünmüyorum. Bazıları kaza ile düşmüş olabilir ama gördüğünüz gibi denizin altında yok yok. Kızartma tavasından, marangoz işkencesine, lastiğinden şarap şişesine maalesef denizimizin dibi bu durumda. Yapılan temizlik tabi ki çok faydalı oluyor ama denizin dibini bilen bir insan olarak bunun daha profesyonel ekiple temizlenmesini arzu ediyorum. İnşallah böyle bir ekip kurulur. Çünkü gönüllü bu işi yapanlardan hesap soramayız ama profesyonel yapılan bir ekipten hesap sorulabilirliği olur" dedi.

Öte yandan, çok sayıda balık kafesi de dalgıçlar tarafından çıkarıldı. Bir kafesin içerisinde ise onlarca yavru balık görüldü. Kafesi çıkaran dalgıçlar balıkları yeniden denize bıraktı.

Denizin dibinde yok yok! 20 adet şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var
Denizin dibinde yok yok! 20 adet şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var
Denizin dibinde yok yok! 20 adet şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var
Denizin dibinde yok yok! Şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Denizin dibinde yok yok! Şezlongtan kızartma tavasına kadar onlarca atık var - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • Zıpkıncı : Bakıyorum resimlere temizlik yapan arkadaşlar zıpkınla balık avı camiasından elinize kolunuza sağlık.Zıpkınla balık avı geleceğin avlanma şeklidir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'i aşan 6 ili paylaştı Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'i aşan 6 ili paylaştı Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor