Şahinbey'in Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Beğenildi - Son Dakika

Şahinbey'in Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Beğenildi

15.01.2012 14:40
Şahinbey'in Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Beğenildi, System.String[]

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şıh Cami ve Şıh Hamam Sokak arasında 22 binanın kamulaştırmasının yapılarak yıkımlarının yapıldığını belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şıh Cami ve Şıh Hamam Sokak arasında 22 binanın kamulaştırmasının yapılarak yıkımlarının yapıldığını belirtti. Tahmazoğlu, bölgede park ve meydan çalışması yapıldığını, bunun yanı sıra tarihi dokuyu gün yüzüne çıkardıklarını söyledi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şıh Cami çevresinde başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışmaları ile park ve meydan çalışma alanını Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'le birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sağlıklaştırma yapılan sokakları da gezerek, çalışmalar hakkında bilgi veren Tahmazoğlu, Gaziantep Kültür Yolu'nun devamını sağlayacak olan Suyabatmaz Mahallesi, Şıh Cami çevresi, Kozluca ve Kepenek mahallelerinde çalışmaların başladığını ve dört etapta tamamlanacağını belirtti.

Şahinbey Belediyesi tarafından restoresi yapılacak dört yapıyı da gezerek incelemelerde bulunan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de "Yapılan çalışmalardan çok etkilendim. Geçen yıl geldiğimde başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, bugün gördüğümüz çalışmaları yapacağını ifade etmişti. Bunu da hızlı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Biz her zaman kendilerinin destekçisi olacağız." dedi.

Şahinbey'in Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Beğenildi

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Şahinbey'in Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Beğenildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Konya'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı 08:17 Son Dakika! Konya'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsondan savunma: Öldürme kastım yoktu 07:52 Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsondan savunma: Öldürme kastım yoktu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 07:51 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" sözlerine HDP'den yanıt: Çözümün adresi İmralı'dır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır 04:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu 23:13 Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı 21:43 İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı
Çelik, Buket Saygı'ya mesaj atan Kadir İnanır hakkında konuştu: Sevgilimi tacizden hüküm giyen biri 21:35 Çelik, Buket Saygı'ya mesaj atan Kadir İnanır hakkında konuştu: Sevgilimi tacizden hüküm giyen biri 10'uncu kattan atlayan tıp öğrencisi Beyzanur, yaşamını yitirdi 18:26 10'uncu kattan atlayan tıp öğrencisi Beyzanur, yaşamını yitirdi
Advertisement