"Ölürüm de atmam dediği" 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldı - Son Dakika

"Ölürüm de atmam dediği" 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldı

01.11.2020 14:59

İzmir'de meydana gelen depremde en büyük hasarı alan binalardan biri Rıza Bey Apartmanı oldu. Süheyla Erdönmez sahiplendiği 50 kediyle enkaz altında kalırken, Erdönmez'in ablası, "'Onları ölürüm de atmam' derdi. Onlarla birlikte enkazın altında. Herkesten dua bekliyorum" dedi.

Cuma günü İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde birçok bina hasar görürken, bazı binalar tamamen yıkıldı. Şimdi kadar 58 kişi hayatını kaybetti, 930 kişi de yaralandı. Bölgedeki en büyük hasarı alan binalardan biri ise Rıza Bey Apartmanı oldu.

Aparmanın enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Hayvan Haklarını Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği, Mansuroğlu Mahallesi'nde bulunan Rıza Bey Apartmanı enkazında kalan Süheyla Erdönmez'in 50 kediye baktığını duyurdu.

"ONLARI ÖLÜRÜM DE ATMAM DERDİ"

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Süheyla Erdönmez'in ablası, "Kendisi pırlanta gibi bir insan. Hayvan dostu. Kedileri, köpekleri var. Hepsi kör, topal. Kimini evine aldı, kimine evinde bakıyor. Onlarla birlikte enkazın altında. 'Onları ölürüm de atmam' derdi. Umarım yaşıyordur. Herkesten dua bekliyorum" dedi.

"İNŞALLAH KEDİLER ANNESİZ KALMAZ"

Açıklamalarına devam eden Erdönmez'in ablası, "İnşallah kediler annesiz kalmaz. Ne olur dua edin, kardeşimi kurtaralım. İçeriye köpekler girdi, umarım onlar kardeşimi sağ salim bulur" ifadelerini kullandı.

 Ölürüm de atmam dediği 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldı

Son Dakika Güncel 'Ölürüm de atmam dediği' 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Son dakika! Anadolu Otoyolu'nda zincirleme trafik kazası! 16 araç birbirine girdi, 8 yaralı var Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü