Sahipsiz zeytinler, muhtacın sofrasına ulaşıyor - Son Dakika

Sahipsiz zeytinler, muhtacın sofrasına ulaşıyor

01.11.2019 14:28
Sahipsiz zeytinler, muhtacın sofrasına ulaşıyor, System.String[]

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, park, bahçe ve refüjlerde dikili sahipsiz ağaçlardaki zeytinler, belediye ekiplerince toplanıp yağa dönüştürüldükten sonra belediye AŞ evinde muhtaçlara ulaşıyor.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, park, bahçe ve refüjlerde dikili sahipsiz ağaçlardaki zeytinler, belediye ekiplerince toplanıp yağa dönüştürüldükten sonra belediye AŞ evinde muhtaçlara ulaşıyor.

Turgutlu genelindeki yaklaşık 300 ağaçtan yapılan zeytin hasadından 1,5 ton zeytinyağının elde edilmesi hedefleniyor.

Günlük 500 ihtiyaç sahibine sıcak yemek servisi yapılan aşevinde, zeytinyağından yapılacak tasarruf ile daha çok ihtiyaç sahibine sıcak yemek servisi yapılacak.

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri tarafından devam eden zeytin hasat çalışmalarını inceleyen ve hasada katılan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, personelleri ile birlikte yapmış oldukları bu hayır işinden keyif aldıklarını belirtti.

Bir yıl boyunca ihtiyaç duydukları yağı topladıkları zeytinlerden elde edeceklerini söyleyen Akın, şunları kaydetti:

"Turgutlu Belediyesi olarak park, bahçe ve arsalar, belediyeye ait olan yerlerde bulunan zeytinlerimizi kendi imkanlarımızla, belediye işçilerimizin gayretiyle topluyoruz. Burada topladığımız zeytinlerimizi yağa dönüştürüp AŞ evinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz yardımlarda kullanıyoruz. Biz bu yaptığımız işten çalışan arkadaşlarımızla birlikte ayrı bir keyif alıyoruz. Kısacası AŞ evimizin ihtiyaç duyduğu yağı kendi imkanlarımızla sağlıyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sahipsiz zeytinler, muhtacın sofrasına ulaşıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kasım ayında ihracat yüzde 0,95 azalırken, ithalat yüzde 16,07 arttı Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var Bir kentimiz kara teslim! 58 köy yolu ulaşıma kapandı İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti