SAHTE DOKTORUN BABASI: GERÇEĞİ MEDYADAN ÖĞRENDİM - Son Dakika

SAHTE DOKTORUN BABASI: GERÇEĞİ MEDYADAN ÖĞRENDİM

30.11.2022 22:38

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın babası Ali Özkiraz, kızının sahte doktor olduğunu medyadan öğrendiği söyledi.

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın babası Ali Özkiraz, kızının sahte doktor olduğunu medyadan öğrendiği söyledi.

'DOKTOR ÇIKTIYSA EMEĞİMİZ BOŞA GİTMEDİ DİYE SEVİNMİŞTİM'

Eski eşinden ayrılması nedeniyle en son kızı ile 2012 yılında konuştuğunu söyleyen Ali Özkiraz Ben o günden sonra kızımla hiç bir görüşme yapmadım. Çünkü kızım benden soğutuldu. Orada ki annesi öz annesi, babası üvey babası, kızımla ben görüştüğümde 'Baba ben okuluma devam edeceğim. Doktor çıkana kadar devam edeceğim. Maddi destek olur musun' dedi. O gün bugüne kadar da maddi desteğimi kesmedim, her türlü destek oldum. Bu olan olayları da ben medyaya, televizyonlarda gördüm. Orada duydum sahte doktor olduğunu. Kızım doktor çıktığını söylemişti. Ağabeyine, bana da söyledi. Ben de gurur duyarım. Doktor çıktıysa, emeğimiz boşa gitmedi diye düşünmüştüm dedi.

'KIZIMIN AKLANMASINI İSTİYORUM'

Olayın şaşkınlığını yaşadığını belirten Ali Özkiraz Kızım ile karşı karşıya gelip konuştuğum yok. Telefonu bile yok bende kızımın. Ağabeyi görüşüyor. Maddi desteklerimizi hiç kesmedik. Fakat benim kızım bu yolları bulamaz. Bu yollara başvuracak şekilde değil. Bu sahte belgeleri, sahte evrakları bu kız nereden bulur. Nasıl buldu Bunu yönlendirenler var. Ben bunların bulunmasını istiyorum. Kızımın aklanmasını istiyorum. Kızımın da sonuna kadar arkasındayım. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Allah razı olsun. Müfettişleri gönderdi. Bu bir özenti de olabilir. Aile baskısı da. Kızım bunu en başından belli söylüyor. Aile kendini gizlemesin. Kendilerini haklı çıkarmasınlar. Kızımı haksız çıkarmasınlar. Aşırı baskı, korku, şiddet olursa ne yapar Bu kız baskı altında değilse neden bu yollara başvurdu. Ben bu işe anlam veremiyorum. Bunun altındakiler araştırılıp bulunacak. Bu kızın arkasında kim var Kimse bunlar çıkacak. Benim kızımın bir suçu yok. Benim kızım aklansın. Orada masum ayağına yatılmasın. Orada benim çocuğumun okula gidip gitmediği hiç mi takip edilmez. Ben bu işlere hiç inanmıyorum. Çocuğumu kurban etmesinler, gerçeği ne ise ortaya çıkarsınlar. Aile baskısı her şeyi yaptırır. Bunu yönlendirenler var. Belki kızım korkusundan söyleyemiyor. Devletimiz güçlü, çözemeyeceği hiç bir şey yok diye konuştu.

'YEĞENLERİMİ SUÇLAMAYA KALKMASINLAR'

Aile içerisinde doktor ve hemşirelerin bulunduğunu belirten Özkiraz, Kemal ve Servet Özkiraz benim yeğenlerim. Servet Özkiraz Türkiye'de tek doktor. Bizden doktorlar da var, hemşireler de var. Biz bir Özkiraz olarak kenetlenmişiz bu kıza, elimizden geleni yaptıysak bu da suç değildir. Benim yeğenim Servet burs vermiş, onu medyaya düşürmüşler. Kemal Özkiraz yeğenim maddi destek vermiş, sahte evrak desteği değil. Sahte evrak desteğini başka yerlerde arayacaklar. Ne yeğenlerimi suçlayacaklar, ne de kızımı. Bu işin arkasındaki karanlıkları bulacaklar diye konuştu. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı Tekirdağ'da bin 172 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi Tekirdağ'da bin 172 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi Candan Yüceer'den 'Hayrabolu-Tekirdağ Yolu' Açıklaması: 'Sizin Bu Vurdumduymazlığınız Yüzünden, Olan Bu Yolda Yaşamını Yitiren Canlarımıza Oluyor' Candan Yüceer'den 'Hayrabolu-Tekirdağ Yolu' Açıklaması: 'Sizin Bu Vurdumduymazlığınız Yüzünden, Olan Bu Yolda Yaşamını Yitiren Canlarımıza Oluyor'

Son Dakika Güncel SAHTE DOKTORUN BABASI: GERÇEĞİ MEDYADAN ÖĞRENDİM - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement