Sahte içki faciası can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 36'ya yükseldi - Son Dakika

Sahte içki faciası can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 36'ya yükseldi

13.10.2020 09:01

Geçen hafta başlayan sahte içki zehirlenmeleri can almaya devam ediyor. İzmir'de 18 kişi sahte alkol nedeniyle hayatını kaybederken, Kırıkkale'de 7, Mersin'de 5, Muğla ve Aydın'da 2, İstanbul ve Trabzon'da da 1'er kişi hayatını kaybetti. Sahte içki kaynaklı ölüm sayısı 36'ya yükseldi.

Geçen hafta İzmir'de başlayan sahte içki zehirlenmeleri daha sonra Kırıkkale'de de görüldü. Kırıkkale'de zehirlenme şüphesi ile hastaneye giden 7 kişi hayatını kaybetti. Kırıkkale'den sonra İzmir'den de ölüm haberleri gelmeye başladı. İzmir'de de 18 kişi hayatını kaybederken, sahte içki terörü 4 ile daha sıçradı.

İzmir ve Kırıkkale'nin ardından Mersin, Muğla Aydın ve İstanbul'da da metil alkol zehirlenmesinden dolayı ölümler yaşandı. Yaşanan ölümlerin ardından polisler harekete geçerken; Konya, Bursa, İzmir, İstanbul, Mersin'de düzenlenen operasyonlarda litrelerce etil alkol, tonlarca kaçak ve sahte içki, çok sayıda rakı-viski-votka kitleri ele geçirildi.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul'da sahte alkolden dolayı zehirlenen ve Avukat olduğu öğrenilen Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu hayatını kaybetti. Zehirlenerek hastaneye kaldırılan Kemal K., Abdil K., ve Rahmi K. isimli şahıslar tedavileri sırasında metil alkolü Petroliş Mahallesi'ndeki bir adresten aldıklarını ve bu alkolle yaptıkları içkiyi tükettikten sonra görme kaybı yaşadıklarını anlattı. Bunun üzerine harekete geçen polisler bahsi geçen iş yerine baskın düzenledi. Baskında, 290 anason kiti, 10 votka kiti, 30 adet 10 miligram viski kiti, 9 metil alkol şişesi, 2,5 litre kaçak viski, 2,5 litre kaçak rakı ele geçirmişti. Yavuz Ö. adlı 1 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Sahte içki faciası can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 35'e yükseldi
Av.Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu

İstanbul genelinde yapılan operasyonlarda ise 3 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda sahte alkol yapmak için kullanılan madde ele geçirildi.

MERSİN'DE 5 KİŞİ SAHTE ALKOLDEN HAYATINI KABETTİ

Mersin'de son bir hafta içerisinde sahte alkol zehirlenmesinden dolayı hastaneye kaldırılan 5 kişi hayatını kaybederken, 10 kişinin tedavisinin sürdüğü bildirildi. Sahte alkol zehirlenmelerin ardından olayla ilgili çalışma başlatan Mersin polisi, çok miktarda metanol oranı yüksek etil alkol ele geçirirken, gözaltına alınan 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

MUĞLA'DA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde de sahte içkiden zehirlendikleri iddia edilen 2 kişi hayatını kaybetti. Sahte içkiden zehirlenme şüphesiyle Bodrum Devlet Hastanesine kaldırılan 74 yaşındaki İbrahim Yanık ile Bodrum'da özel bir hastaneye kaldırılan 66 yaşındaki Semran Başkurt adlı vatandaşlar kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti.

TRABZON'DA BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Trabzon'da kendi hazırladığı sahte alkolden içtiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan özel güvenlik görevlisi M.B. (56), yaşamını yitirdi.

Sahte içki faciası can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 35'e yükseldi
Semran Başkurt


Sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin kimlikleri şöyle:

KIRIKKALE: Yılmaz Mayalı, Cemal Doğan (55), Ünal Gündoğdu, İlyas Yalım, Hacı Vatansever, Ali Başpınar, Mustafa Özyurt

İZMİR: Hasan Çetin Esen (59), Mustafa Maya (71), Aydın Göksoy (58), Adem Güneş (64), Nejdet Kanatlıer (67), Mehmet Celalettin Sezer (68), Ali İhsan Çakmak (70), Hakan Ulukaya (46), Mehmet Görgülüer, Engin Dokuyucu, Nihat Karaoğlan, İlhami Kalfa, Hüseyin Yılmaz, Orhan Korkmaz (72), Ahmet Karayiğit

MERSİN: M.B., H.S., İ.U., S.A., E.D

İSTANBUL: Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu (36)

MUĞLA: İbrahim Yanık (74), Semran Başkurt (64)

AYDIN: Orhan Öztürk (57),A.Y (54)

TRABZON: M.B. (56)

Sahte içki faciası can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 36'ya yükseldi

Son Dakika Güncel Sahte içki faciası can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 36'ya yükseldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı Kastamonu'da devrilen traktörün altında kalan kişi hayatını kaybetti Yolun ortasında geri geri yürüyen kadın, polise zor anlar yaşattı Son Dakika! Bakan Koca müjdeyi verdi: 20 milyon aşı gelecek, ilk uygulama 11 Aralık'ta sağlıkçılara yapılacak Yıldız Tilbe, aşı ve HES kodu başta olmak üzere her şeye karşı çıktı: Devlet dahi yaptıramaz Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü "Saatim geldi" deyip kaçan yaşlılar, pazarcı esnafını kara kara düşündürüyor