Sahte Parayla Yemek Yerken Yakalandılar - Son Dakika

Sahte Parayla Yemek Yerken Yakalandılar

26.11.2012 13:39
Sahte Parayla Yemek Yerken Yakalandılar, System.String[]

Samsun'da gittikleri lokantada sahte 200 TL vererek ödeme yapmak istedikleri iddia edilen 38 yaşındaki Yılmaz Akman ile 39 yaşındaki S.S., gözaltına alındı.

Samsun'da gittikleri lokantada sahte 200 TL vererek ödeme yapmak istedikleri iddia edilen 38 yaşındaki Yılmaz Akman ile 39 yaşındaki S.S., gözaltına alındı. Yılmaz Akman'ın daha önce de 6 işyerinden sahte 200'er TL ile alışveriş yaptığı belirlendi. Adliyeye sevk edilen Yılmaz Akman tutuklanırken, diğer zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olay, Samsun'un Bafra İlçesi'nde dün meydana geldi. Piyasaya sahte para sürmek suçundan kayıtları bulunan Yılmaz Akman ile arkadaşı S.S. bir lokantaya girip yemek yedi. İki kişi hesabı sahte 200 TL ile ödemek istedi. İşyeri sahibi paraların sahte olduğunu anlayınca polise haber verdi. Sevk edilen polis iki kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlılardan Yılmaz Akman'ın Samsun'un Atakum, Canik ve İlkadım İlçesi'nde geçen Temmuz ayında üç ayrı eczaneden ilaç alıp ücretini sahte 200'er TL ile ödediği ayrıca bir işyerinin üç ayrı şubesinden pizza ısmarlayıp ücretini yine sahte 200'er TL ile ödeği yapılan teşhis sonrası belirlendi.

Bu kişilerin üzerlerinden ve kullandıkları Bursa plakalı otomobilde 200 TL'lik 4 sahte banknot ve 200 euro'luk 3 sahte banknot bulundu. Bafra Adliyesi'ne sevk edilen Yılmaz Akman sahte paraların kendisine ait olduğunu söyledi. Savcılık ifadesi ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Yılmaz Akman, tutuklandı, arkadaşı tutuksuz yargılanmak üzere serbes bırakıldı.

HÇ)(MS/İD) - Samsun

Sahte Parayla Yemek Yerken Yakalandılar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sahte Parayla Yemek Yerken Yakalandılar - Son Dakika


Son Dakika

Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Türkiye'de 28 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 77 kişi vefat etti, 2305 yeni vaka tespit edildi Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Korkunç trafik kazasında biri uzman çavuş olmak üzere iki kişi yaşamını yitirdi Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Anaokulu öğretmeni genç kız "Sadece sevdim" diye not bırakıp hayatına son verdi Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı