Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı - Son Dakika

Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı

26.07.2015 11:18
Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı, System.String[]

Adana'da yaşlı bir kadını polisim diyerek kandırıp, paralarını alan dolandırıcı çizilen robot resim sayesinde yakayı ele verdi.

Adana'da kendilerini emniyet amiri ve savcı olarak tanıtıp dolandırdıkları yaşlı kadının 500 dolar kefen parası, 800 lira emekli maaşı ve engelli çocuğu için biriktirdiği 5 çeyreği alarak kaçan şahıslardan biri çizilen robot resminden yakayı ele verdi.

EMNİYET AMİRİYİM DİYEREK YAŞLI KADINI KANDIRDI

Olay, Yüreğir ilçesine bağlı Akıncılar Mahallesi'nde 22 Temmuz 2015'te meydana geldi. İddiaya göre 75 yaşında, oğlu engelli Cemalettin Balcı (42) ile yaşayan Ayşe Balcı'nın öğleden sonra ev telefonu çaldı. Kadın telefonu açtığında karşısındaki kişi kendisini emniyet amiri olarak tanıtarak, "Civarda bir kuyumcu soygunu oldu. Çalınan altınları ve paraları sizin evde sakladıkları hakkında ihbar var. Paraların ve altınların kuyumcuya ait olup olmadığını teşhis etmemiz için bize vermelisiniz. Sonra geri vereceğiz. Aksi takdirde hırsız muamelesi görüp hapse girebilirsiniz. Savcımız yanımızda onun talimatı böyle" diyerek kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcıya verdi.

"ARKADAŞIMIZA ALTINLARI VER" DEDİ

Dolandırıcı ise telefonu alarak kadına, "Şimdi bu yaşta hırsız olup hapse girmek istemiyorsan bir polis memuru arkadaş göndereceğiz. Ona altınları ve paraları ver, biz paraların seri numarasından, altıları ise kuyumcuya gösterip çalınan altınlar ve paralar olup olmadığına bakacağız sonra paraları sana geri verecek. Hemen bu talimatı yerine getir yoksa hapse girersin" dedi.

Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı

PARAYI ALIP KAÇTI

Bu arada dolandırıcılar gönderdikleri şahıs eve gidene kadar telefonu da hiç kapatmayarak yaşlı kadının herhangi biriyle irtibata geçmesini önledi. Daha sonra yaşlı kadın evine gelen şahsa babasından kalan kefen parası olarak sakladığı 500 dolar, 800 lira emekli parası ve engelli çocuğunun parasıyla aldığı 5 altın çeyreği dolandırıcıya verdi. Şahıs, parayı aldıktan sonra hemen hızla evin önünden uzaklaştı.

Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı

YAŞLI KADIN DURUMU OĞLUNA ANLATTI

Daha sonra yaşlı kadının büyük oğlu eve geldiğinde kadın olayı anlatınca dolandırıldığını anlayarak polisi aradı. Olay yerine gelen polis, dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

PARAYI ALAN KİŞİNİN ROBOT RESMİ ÇİZİLDİ

Bu arada kadın kedisinden parayı alan şahıs bire bir gördüğü için hemen zanlının eşkalini verdi. Bunun üzerine polis hemen şahsın robot resmini çizdi. Çizilen robot resmin polis daha öncede bu tip dolandırıcılık yapan Mehmet Ali K.'ya (20) benzediğini tespit etti.

POLİS ZANLININ EVİNE OPERASYON YAPTI

Polis hemen Mehmet Ali K.'nın evine operasyon yaptı. Yapılan operasyonda yakalanan şüpheli, emniyete getirildi.

YAŞLI KADIN DOLANDIRICIYI TEŞHİS ETTİ

Yaşlı kadına zanlı gösterilerek teşhis edilmesi istendi. Yaşlı kadın teşhise giren 5 kişinin arasından kendisini dolandıran şahsın polisin yakaladığı Mehmet Ali K. olduğunu söyledi. Yaşlı kadının teşhisinin ardından Mehmet Ali K.'nın hakkında işlem başlatıldı. Zanlı ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı
Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı
Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı
Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Polisim Diyerek Dolandırıcılık Yapan Şahıs Robot Resimle Yakalandı - Son Dakika


Son Dakika

Babasının silahla yaraladığı kişiyi, 42 gün sonra bıçakladı 08:37 Babasının silahla yaraladığı kişiyi, 42 gün sonra bıçakladı Camdaki Kız 08:25 Camdaki Kız "Hayri" yeni bölüm fragmanında görüldü Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı 08:21 Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı
Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde 07:16 Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına cevap: Fırsatçılık yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı
Advertisement