Sahte Savcı'ya İnanmadı Dolandırılmaktan Kurtuldu - Son Dakika

Sahte Savcı'ya İnanmadı Dolandırılmaktan Kurtuldu

08.09.2012 11:30
Sahte Savcı'ya İnanmadı Dolandırılmaktan Kurtuldu, System.String[]

Kendilerini 'Cumhuriyet savcısı ve polis' olarak tanıtan dolandırıcılar vatandaşları mağdur ediyor.

Kendilerini 'Cumhuriyet savcısı ve polis' olarak tanıtan dolandırıcılar vatandaşları mağdur ediyor. Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, kendisini cep telefonuyla arayarak Cumhuriyet savcısı olarak tanıtan kişinin '35 bin lira yatır' talimatına uymayan bir kişi polise müracaat etti.

Tahtakale Mahallesi Atatürk Caddesi'nde meydana gelen olayda, A.D. isimli vatandaşı cep telefonundan arayan kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi kendisini 'Ankara Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir' olarak tanıttı. A.D.'ye, adına sahte fatura düzenlendiğini belirten sözde savcı, "Yürütülen soruşturma kapsamında hatayı düzelteceğiz. Adana Merkez PTT şubesine 35 bin lira yatırman gerekiyor." dedi.

Durumdan şüphelenen vatandaş, polis merkezine başvurdu. Polise olayla ilgili ifade veren A.D., kendisini dolandırmaya çalışan kimliği henüz belirlenemeyen kişiden davacı olduğunu söyledi. Bursa Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sahte Savcı'ya İnanmadı Dolandırılmaktan Kurtuldu - Son Dakika


Son Dakika

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron sayın cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var