Şair ve Yazar A. Vahap Akbaş Vefat Etti - Son Dakika

Şair ve Yazar A. Vahap Akbaş Vefat Etti

15.11.2014 22:10
Şair ve Yazar A. Vahap Akbaş Vefat Etti

Akbaş'ın cenazesi yarın Çorlu Garaj Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilmek üzere memleketi Batman'a götürülecek.

Şair ve yazar A. Vahap Akbaş, 60 yaşında vefat etti.

Şiir, hikaye, roman, deneme ve biyografi dallarında birçok eseri bulunan ve bir süredir tedavi gören Akbaş, Çorlu'daki evinde hayatını kaybetti. Akbaş'ın cenazesi yarın öğle vakti Çorlu Garaj Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilmek üzere memleketi Batman'a götürülecek.

Vahap Akbaş, 1954'te Batman'da doğdu. Batman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan Akbaş, Çorlu'da 1977-1985 yılları arasında öğretmen, 1985-1993 yılları arasında da Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. Akbaş, Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yaparken isteğiyle 2001'de emekli oldu.

İlk yazısı 1978'de Hisar dergisinde yayımlanan Akbaş'ın şiir ve yazıları, Türk Edebiyatı, Mavera, İslami Edebiyat, Kandil Çocuk, Gül Çocuk, Selam, Düş Çınarı, Yağmur, Umran, Külliye, Berceste, Gonca, Yeni Devir, Türkiye gibi dergi ve gazetelerde çıktı. Akbaş, 1993 ve 1994'te 15 sayı yayımlanan Nisan Bulutu dergisinin genel yayın müdürlüğünü yürüttü.

Akbaş, 1982'de "Efgan" adlı kitabıyla Türkiye Yazarlar Birliği'nce "yılın şairi" seçildi. Vahap Akbaş, 1984'te "Alevler ve Güller" ile Sedat Yenigün Roman Yarışması'nda ikincilik, 1987'de "Kuş Olsun Yüreğim" ile Türkiye Milli Kültür Vakfı-Gökyüzü Yayınları Çocuk Şiirleri Yarışması'nda üçüncülük ödülü aldı. - İstanbul

130 dönüm ekili bezelye ile 40 dönüm buğday alev alev yandı 130 dönüm ekili bezelye ile 40 dönüm buğday alev alev yandı Tekirdağ'da asayiş Tekirdağ'da asayiş Çorlu'da feci kaza: 5 yaralı Çorlu'da feci kaza: 5 yaralı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şair ve Yazar A. Vahap Akbaş Vefat Etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement