Şair Yurtseven Şen Kitaplarını İmzaladı - Son Dakika

Şair Yurtseven Şen Kitaplarını İmzaladı

03.12.2014 16:52
Şair Yurtseven Şen Kitaplarını İmzaladı

Iğdırlı Şair Yurtseven Şen , Vali yolu Cafe Acelya da okuyucularıyla sohbet etti.Kitaplarını imzaladı.

2 adet şiir kitabı bulunan Iğdırlı Şair Yurtseven Şen, kitaplarını satışa sunarak imzaladı.

Vali Yolunda Acaleya cafede kitaplarını imzalayan ve okuyucularıyla
sohbet eden Iğdırlı Şair Yurtseven Şen," Şiiri ve edebiyatı çok seviyorum. Aras nehri kıyılarında sınır bir ilde büyüdüm. Büyüklerimden masallar, maniler dinledim. şiirlerim, inancımıza,
kültürümüze ve değerlerimize uygun şiirlerdir. "
dedi.

Şen,Imza günümüze teşrif eden Sn. Belediye Başkan'ım Bayram Teksay, ilahiyat fak. Dekanı Prof. Şadi Eren, Doç. Dr. Ahmet Metin Kumlay , Telekom baş müdürü İzzettin Doğan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, şehit Aileleri Der. Bşk. Kamber Güzelkaya Ecz Ataman Toksöz, Dr. Mehmet Kum, kültür müdür yardımcısı Nezir Kumlay ve ziyarette bulunarak desteğini esirgemeyen tüm hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ederim"şeklinde konuştu.

İlginin oldukça yüksek olduğu imza gününde şair Yurtseven Şen, sorulan sorulara çeşitli cevap vererek şairliğe nasıl başladığını ,anlatarak şiir yazmayı çok seviyorum.. "şeklinde konuştu.

Şairin birinci kitabı"Üşüyen Güneşin Yansıması" adıyla Babıali Kitaplığı (İstanbul 2014) tarafından edebiyat dünyamıza kazandırıldı.143 sayfa olan kitabın içerisinde 96 şiir bulunmaktadır.
Şair kitabına Atatürk'e yazdığı duygu dolu bir şiirle başlamış. Devamında birbirinden güzel şiirlerle, kimi zaman mili duyguları dile getirmiş, kimi zaman romantizme, toplumsal meselelere dokunmuş, kimi zaman da özgürlük diye haykırmıştır. Şairin ikinci kitabı "YA ZİLLET YA HÜRRİYET"

- Kerbela Şiirleri- adıyla Kevser yayınları (İstanbul 2014) tarafından 92 sayfa olarak yayınlandı. Şair bu kitapta, manevi dünyamızda çok önemli iz bırakan Kerbela faciasını konu alan 25 şiir sunmaktadır. İslam âleminde çok önemli neticeler doğuran, adeta bütün taşları yerinden oynatan, İslam âleminin hiç dinmeyen acısı olarak bilinen Hicri 61 yılının ( M-680) 10 Muharreminde gerçekleşen bu faciayı kronolojik bir şekilde, kitaptaki 25 şiirinde bütün acılarıyla, üzüntüleri ile, gözyaşları ile anlatmıştır. Şair bu dizeler hangi ruh haliyle yazdığını İmam Cafer-i Sadık (a.s.) 'ın şu sözleriyle ortaya koymaktadır;" Her kim İmam Hüseyin( a.s.) hakkında şiir okur, ağlar ve başkalarını da ağlatırsa, Allah- ı Teâla bundan dolayı cenneti ona hak kılar ve onu bağışlar"

YORUMLAR
500
Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı Açık kapı izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı Açık kapı izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı Karşıyaka Okan Baydemir'le imzaladı Karşıyaka Okan Baydemir'le imzaladı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Şair Yurtseven Şen Kitaplarını İmzaladı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement