Şairler Şehrinde Ozanlar, Genç Yetenekleri Keşfedecek - Son Dakika

Şairler Şehrinde Ozanlar, Genç Yetenekleri Keşfedecek

22.09.2016 16:21
Şairler Şehrinde Ozanlar, Genç Yetenekleri Keşfedecek

Halk şiirinin büyük ustalarından, modern şiirin önemli temsilcilerine kadar pek çok şair ve yazarı yetiştiren şairler şehri Kahramanmaraş'ta, bu unvanı devam ettirmek ve genç yetenekleri keyfetmek için ozanlar tarafından ses yarışması düzenleniyor.

Halk şiirinin büyük ustalarından, modern şiirin önemli temsilcilerine kadar pek çok şair ve yazarı yetiştiren şairler şehri Kahramanmaraş'ta, bu unvanı devam ettirmek ve genç yetenekleri keyfetmek için ozanlar tarafından ses yarışması düzenleniyor.

Afşin Kaymakamlığı ve Afşin belediyesinin desteğiyle Afşin Halk Ozanları Derneği tarafından düzenlenen, "O ses Afşin" adlı ses yarışmasının başvuruları başladı.

Ay sonuna kadar, devam edecek başvuruların ardından düzenlenecek yarışmayla, duyulmamış sesleri halka tanıtmak ve ozanlık kültürünün devam ettirilmesi amaçlanıyor.

Dernek Başkanı Ahmet Karakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede sesi güzel olup keşfedilmemiş yetenekleri gün yüzüne çıkartmak istediklerini söyledi.

Ozanlık ve şairlik kültürünü gelecek nesillere sağlıklı şekilde aktarmayı istediklerini vurgulayan Karakaya, genç yetenekleri halka kazandırmak istediklerini belirterek, "Ozanlık ve şairlik kültürünü devam ettirecek, bayrağı teslim edecek yeni sesleri tespit etmek için ilçemizde 'O Ses Afşin' yarışmasını düzenledik." diye konuştu.

Afşin'in ozan ve şairleri ile ünlü bir ilçe olduğunu dile getiren Karakaya, şunları kaydetti:

"İlçemizde bir çok ünlü ozan, aşık ve şairimiz yetişti. Aşık Mahzuni Şerif, Hayati Vasfi Taşyürek ve Aşık Yener gibi daha ismini sayamadığım ülkeye adını duyuran değerlerimiz var. Dernek olarak atılda kalan güzel sesleri meydana çıkartmak için 'O ses Afşin' isimli ses yarışmasını düzenleyeceğiz. Bu yarışmada dereceye giren seslere ödüllerimiz olacak ve birinciye seslendirmek istediği eserle klip çekeceğiz. Duyulmamış sesleri halka tanıtmak ve kültürümüzü devam ettirmek istiyoruz."

Karakaya, ses yarışmasına vatandaşların 30 Eylül Cuma gününe kadar dernek binasına gelerek başvuru yapılabileceğini belirterek, yarışmaya katkılarından dolayı Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan ve Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven'e teşekkür etti.

Damada düğünde 'acı kaybımız' şakası Damada düğünde 'acı kaybımız' şakası AKP'li Mahir Ünal'ın Kahramanmaraş'taki Ziyaretinde Polis, Soru Sormak İsteyen Gazeteciyi Engelledi AKP'li Mahir Ünal'ın Kahramanmaraş'taki Ziyaretinde Polis, Soru Sormak İsteyen Gazeteciyi Engelledi Sivaslı pehlivanlar 4 madalya kazandı Sivaslı pehlivanlar 4 madalya kazandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şairler Şehrinde Ozanlar, Genç Yetenekleri Keşfedecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement