Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan LGS'de üstün başarı - Son Dakika

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan LGS'de üstün başarı

23.08.2020 16:45
Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan LGS'de üstün başarı, System.String[]

Sakarya'da Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu, Liselere Geçiş Sınavında (LGS) 55 öğrencisini nitelikli okullara göndererek üstün başarı sağladı.

Sakarya'da Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu, Liselere Geçiş Sınavında (LGS) 55 öğrencisini nitelikli okullara göndererek üstün başarı sağladı.

Adapazarı ilçesinde Yenikent bölgesinde yaklaşık 1000 öğrencisiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu, "Erasmus+KA101, TÜBİTAK, Eko-Okul, TEMA Ortaokulu ve e-Twinning" gibi ulusal ve uluslararası birçok proje ile sportif ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen öğrencilerini son yapılan LGS sınavına da en iyi şekilde hazırlayan okul eğitimcileri, veli, öğretmen ve öğrencileriyle uzaktan eğitim sürecinde sağladıkları koordinasyon sayesinde 55 öğrencisini nitelikli okullara göndermeyi başardı.

Sınav sonuçlarına göre 25 Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencisi, biri Ankara Fen Lisesi olmak üzere çeşitli fen liselerine, 12 öğrenci Sakarya Anadolu Lisesine, 5 öğrenci Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesine, 13 öğrenci Anadolu İmam Hatip ve Mesleki Teknik Anadolu Liselerinde okumaya hak kazandı.

Okul müdürü Zekeriya Kara, ortaya konulan bu başarının devamını sağlamak adına öğretmenlerin eğitim faaliyetlerini yaz tatilinde de sürdürdüğünü söyledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan LGS'de üstün başarı - Son Dakika

YORUMLAR (1)
  • Nihat : Bumu başarı öğretmenler ne zaman okula geldide yaz tatilinde okulda ne eğitimi aldılar müdür bey çok merak ettim İşiniz gücünüz reklam ve trübünler. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı