Son Dakika Haberleri: Saka Kuşu Avcısına 4 Bin Lira Ceza

Saka Kuşu Avcısına 4 Bin Lira Ceza

4 gün önce

TARIM ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü merkez ekipleri, koruma altındaki tür olan saka kuşunu tuzak kurarak yakaladığı belirlenen bir kişiye, 4 bin 114 TL ceza uyguladı.

Saka Kuşu Avcısına 4 Bin Lira Ceza, System.String[]
TARIM ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü merkez ekipleri, koruma altındaki tür olan saka kuşunu tuzak kurarak yakaladığı belirlenen bir kişiye, 4 bin 114 TL ceza uyguladı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü merkez ekipleri, av koruma kontrol çalışmaları sırasında, Aksu ilçesi Solak Mahallesi'nde tuzak kurarak koruma altındaki tür olan saka kuşlarını yakalayan bir kişiyi suçüstü yakaladı. Kurduğu tuzakla 5 saka kuşu yakalayan kaçak avcıya, ekipler tarafından 2 bin 875 TL tazminat ve 1239 TL idari para cezası olmak üzere toplam 4 bin 114 TL ceza uygulandı. El konulan saka kuşları doğal hayata bırakıldı.

- BurdurÜnlü Şarkıcı Adele, Oturduğu Yerden Para Basıyor Ekmekte Zam Tartışması Büyüyor! Üretim 1 Haftada Durabilir

İş Yerlerini Denetleyen Gıda Mühendisine Evinin Önünde Beyzbol Sopalı Saldırı Erdoğan'dan Af Tartışmalarıyla İlgili Yeni Açıklama: Talimatı Verdim