Sakarya'da 4. İsale Hattı İhaleye Çıkıyor - Son Dakika

Sakarya'da 4. İsale Hattı İhaleye Çıkıyor

18.01.2012 16:40
Sakarya'da 4. İsale Hattı İhaleye Çıkıyor, System.String[]

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2050 yılı nüfus projeksiyonuna göre hazırladıkları yeni isale hattıyla Sakarya'nın su noktasındaki geleceğini garanti altına almış olacaklarını belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2050 yılı nüfus projeksiyonuna göre hazırladıkları yeni isale hattıyla Sakarya'nın su noktasındaki geleceğini garanti altına almış olacaklarını belirtti.

Toçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut olan 3 isale hattının ihtiyaçlara cevap veremediğini kaydederek, yarın çelik isale hattı için ihale düzenleyeceklerini ifade etti.

Sorunların çözümü için yeni bir proje hazırladıklarını belirten Toçoğlu, şunları bildirdi:

"Yapacağımız yeni hatta, çelik boru kullanacağız. Çelik boru tercih ederek, sorunun kökten çözümünü sağlayacağız. Çelik borular daha dayanıklı, sağlam ve az arıza çıkaran bir sistem. Yeni hattın güzergahı da farklı olacak. Yeni hattın tamamlanmasıyla 3. isale hattını yedek hat olarak kullanacağız. 1 ve 2. hatları da iptal edeceğiz. 2050 yılı nüfus projeksiyonuna göre hazırlanan bu hatla birlikte Sakarya'nın su noktasındaki geleceğini garanti altına almış olacağız. 2012 yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan çelik isale hattı için İller Bankası 10 milyon TL'lik krediyi onayladı."

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sakarya'da 4. İsale Hattı İhaleye Çıkıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Zengilan şehri bizimdir Bir saatlik düğünde gelin ve damada 1 milyon liralık takı Pişkin katil altınlarını çalıp öldürdüğü kadının cenazesine katılmış! Ağlayarak başsağlığı dilemiş Cepheyi Ermenistan'a dar eden Azerbaycan ordusunun kilit noktası olan üç general dikkat çekti Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi Şarkıcı Berkay, maske takmayarak koronavirüse meydan okudu