Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları - Son Dakika

Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları

01.01.2012 12:20
Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları, System.String[]

Sakarya'da 2011 yılında 285 bin adet kışlık mevsimlik çiçek ve 237 bin adet lale dikildiği ve 15 bin adet lale soğanı dağıtıldığı belirtildi.

Sakarya'da 2011 yılında 285 bin adet kışlık mevsimlik çiçek ve 237 bin adet lale dikildiği ve 15 bin adet lale soğanı dağıtıldığı belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sonbahar ayında başlattıkları çiçeklendirme çalışmaları kapsamında kışlık mevsimlik çiçeklerin dikim işlemlerini tamamladıklarını bildirdi.

Çomoğlu, çiçeklendirme çalışmalarına hız vereceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu çiçekler nisan ayına kadar kalacak. Diğer yandan, şehrimizin muhtelif noktalarına, orta refüjlere, parklara lale dikimleri de yaptık. Toplam 237 bin adet lalenin dikimini tamamladık. Bu lalelerimiz mayıs ayında çiçek açacaklar ve çok güzel bir görüntü ortaya çıkaracak. Ücretsiz olarak vatandaşlarımıza 15 bin adet lale soğanı dağıttık."

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar