Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları - Son Dakika

Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları

01.01.2012 12:20
Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları, System.String[]

Sakarya'da 2011 yılında 285 bin adet kışlık mevsimlik çiçek ve 237 bin adet lale dikildiği ve 15 bin adet lale soğanı dağıtıldığı belirtildi.

Sakarya'da 2011 yılında 285 bin adet kışlık mevsimlik çiçek ve 237 bin adet lale dikildiği ve 15 bin adet lale soğanı dağıtıldığı belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sonbahar ayında başlattıkları çiçeklendirme çalışmaları kapsamında kışlık mevsimlik çiçeklerin dikim işlemlerini tamamladıklarını bildirdi.

Çomoğlu, çiçeklendirme çalışmalarına hız vereceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu çiçekler nisan ayına kadar kalacak. Diğer yandan, şehrimizin muhtelif noktalarına, orta refüjlere, parklara lale dikimleri de yaptık. Toplam 237 bin adet lalenin dikimini tamamladık. Bu lalelerimiz mayıs ayında çiçek açacaklar ve çok güzel bir görüntü ortaya çıkaracak. Ücretsiz olarak vatandaşlarımıza 15 bin adet lale soğanı dağıttık."

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sakarya'da Çiçeklendirme Çalışmaları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak