Son Dakika Haberleri: Sakarya'da Kültür-sanat

Sakarya'da Kültür-sanat

3 ay önce

Sakarya'da "Malcolm X", "Varyemez" ve "Çiftlikte Patırtı" oyunları, ekim ayında izleyiciyle buluşacak.

Sakarya'da Kültür-sanat, System.String[]
Sakarya'da "Malcolm X", "Varyemez" ve "Çiftlikte Patırtı" oyunları, ekim ayında izleyiciyle buluşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nce ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, söyleşi, panel, sergi, tiyatro ve film gösterimleri yapılacak.

Ferah Tiyatrosu'nca hazırlanan "Malcolm X" oyunu, 16 Ekim Salı günü saat 20.00'da Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) tiyatroseverlerle buluşacak.

İstanbul Kumpanyası'nca sahneye taşınan "Çiftlikte Patırtı" adlı çocuk oyunu, 24 Ekim Çarşamba günü saat 11.00 ve 14.00'da "Varyemez" adlı çocuk oyunu da aynı gün saat 20.00'da Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) sahnelenecek.

"Birçok renkli etkinlik sanatseverlerle buluşacak"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, yaptığı yazılı açıklamada, söyleşi ve imza günlerinden konserlere, tiyatro gösterimlerinden sergi açılışlarına ve sinema günlerine kadar birçok renkli etkinliklerin sanatseverlerle buluşacağını belirtti.

18. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları'nın 9-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirileceğini aktaran Aktürk, "Büyükşehir Belediyesi, konferanslardan panellere, söyleşi ve imza günlerinden sergilere, konserlerden sinema günlerine kadar geniş alanda kültür sanat etkinliklerini ilgilileriyle buluşturuyor. Yeni kültür sanat sezonu ekim ayı itibarıyla başlayacak." ifadelerini kullandı.

Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları'nda 7'si yurt dışı olmak üzere 29 şairi şiirseverlerle buluşturacaklarını belirten Aktürk, ayrıca liselerde söyleşiler ve şiirler, müzik dinletileri ile 5 gün boyunca etkinliği gerçekleştireceklerini aktardı.

Aktürk, etkinlikler kapsamında tiyatro gösterimleri, sergi, konferans, söyleşilerin yanı sıra genç müzisyen İlyas Yalçıntaş'ı da müzikseverlerle buluşturacaklarını dile getirerek, vatandaşların etkinlik takvimi ve sanal etkinlik kitapçığına "www.sakarya.bel.tr" adresinden ulaşabileceklerini kaydetti.Çocuklara Bakıcılık Yapan Genç Kadına, Eniştesi Tecavüz Etti Rusya'dan Türk Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Müjdesi

TSK'nın PKK'ya Yönelik Hava Operasyonu, Irak'ı Rahatsız Etti