Sakarya'da Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor - Son Dakika

Sakarya'da Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor

17.02.2012 14:25
Sakarya'da Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor, System.String[]

Sakarya'nın Erenler ilçesinde, elektrik ve suyu kesilen orta hasarlı 2 bina, belediye ekiplerince yıkıldı.

Sakarya'nın Erenler ilçesinde, elektrik ve suyu kesilen orta hasarlı 2 bina, belediye ekiplerince yıkıldı.

Sakarya Valiliği'nin aldığı kararla, elektrik ve suları 5 Aralık 2011'den itibaren kesilen orta hasarlı binaların yıkım işlemleri devam ediyor. Valiliğin yıkım kararını uygulamaya koyan Erenler Belediyesi, ilçede bulunan ve onarım ruhsatı olmayan orta hasarlı 34 binanın yıkımı için çalışma başlattı. Belediye ekipleri, Çaybaşı Yeniköy Mahallesi'nde bulunan orta hasarlı iki binanın yıkım işlemini gerçekleştirdi.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 17 Ağustos 1999'daki depremin üzerinden 12 yıl geçmiş olmasına rağmen, onarımı yapılmayan orta hasarlı binalarda iskanın yasaklandığını ifade ederek, "Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi için tanınan süre doldu. Tahliye işlemi vatandaşların can güvenliği için yapıldı. Bu işi bu mevsimde çok da gönüllü olarak yapmamakla birlikte, vatandaşlarımızın risk altında yaşamalarına karşın önlem de almamız gerekiyor. Zaten yasalar da yerel yöneticilere böyle bir zorunluluk getiriyor. Belirli bir periyotla, onarılmamış ve insan hayatı için tehlike saçan binaların yıkımına, vatandaşlarımızın bize olan talepleri doğrultusunda başlamış bulunuyoruz." dedi.

Sakarya'da Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor
Sakarya'da Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sakarya'da Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Burak Yılmaz, Nice maçından sonra ettiği küfürler nedeniyle özür diledi Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tüfekle vurulan genç, hayatını kaybetti Devrilen iş makinesinin altında kalan işçi, feci şekilde can verdi Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları