Sakarya'da Şap Hastalığı Tehlikesi - Son Dakika

Sakarya'da Şap Hastalığı Tehlikesi

03.01.2012 12:20
Sakarya'da Şap Hastalığı Tehlikesi, System.String[]

Sakarya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin, Alancuma Hayvan Pazarı'nın şap hastalığına rastlanması nedeniyle bir ay süreyle kapatıldığını söyledi.

Sakarya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin, Alancuma Hayvan Pazarı'nın şap hastalığına rastlanması nedeniyle bir ay süreyle kapatıldığını söyledi.

Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pazarda şap hastalığı bulgusuna rastlanması nedeniyle, bölgeyi karantinaya aldıklarını bildirdi.

İşletmelerde herhangi bir hastalıkla karşılaşıldığında, bulaşma riskinin önlenmesi için 15 gün boyunca tedavi ve 15 gün boyunca da gözlemle ilgili çalışma yürütüldüğüne dikkati çeken Keskin, "Alancuma Hayvan Pazarı, şap hastalığına rastlanması nedeniyle bir ay süreyle kapatıldı. Hastalığın çıktığı bölgede 10 kilometrelik bir alanda, koruma bandı alanında hayvan girişi ve çıkışını ve bir yerden bir yere nakli yasaklıyoruz. Bir aylık tedbir alıyoruz. Komşu il ve ilçelere de pazarın yaklaşık 1 ay kadar kapalı olacağını bildirdik. Gerekli tedbirler alınıp hastalık riski ortadan kalktığı zaman pazar yeniden hizmete girecektir" diye konuştu.

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sakarya'da Şap Hastalığı Tehlikesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı