Sakarya'dan kısa kısa - Son Dakika

Sakarya'dan kısa kısa

13.12.2019 16:40
Sakarya'dan kısa kısa, System.String[]

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Alman Dili ve Edebiyatı Kültür Topluluğu tarafından "Novalis'in 'Christenheit Oder Europa' Adlı Eserinde Avrupa Birliği Düşüncesi" isimli etkinlik düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Alman Dili ve Edebiyatı Kültür Topluluğu tarafından "Novalis'in 'Christenheit Oder Europa' Adlı Eserinde Avrupa Birliği Düşüncesi" isimli etkinlik düzenlendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, eser, SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğr. Gör. Prof. Dr. Arif Ünal tarafından okunarak yorumlandı.

Ünal, "Novalis çok derin bir yazardır ve ilk romantik döneminin mistisizminden (tasavvufundan) beslenmiştir. Nişanlısının vefatı, Novalis'i derinden sarstı ve dünyasını değiştirdi. Olaydan sonra kendisini tümüyle acı çekmeye terk ederek, ölüm ve gece kavramlarını mistik bir derinlik içerisinde işlemeye başlamıştır." ifadesini kullandı.

Yazar ve eser hakkında ayrıntılı bilgiler veren Ünal, etkinliğin devamında öğrencilerin sorularını yanıtladı.

"Dijital Rönesans" konuşuldu

SAÜ Sanat ve Teknoloji Kulübü tarafından "Dijital Rönesans" konulu etkinlik düzenlendi. Üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak dijital sanatçı Ersin Kılıçoğlu ve Turkcell Satış Müdürü Murat Tavşancı katıldı.

Kılıçoğlu, konuşmasında denge, zıtlık, ritim, vurgu, bütünlük, tema ve görsel tasarım gibi tasarım prensipleri hakkında bilgiler verdi. Reklamcılıkta ve tasarımda izleyiciyi rahatsız edici unsurların kullanılmaması gerektiğine dikkati çeken Kılıçoğlu, tasarıma yeni başlayacak öğrenciler için işe temelden başlamaları ve bolca pratik yapmalarını tavsiye etti.

Dijital teknolojiler ve geleceğin teknolojisi hakkında konuşan Tavşancı da tasarım ve dijital tasarımda yaratıcılığın önemine vurgu yaparak, öğrencilere bir sanat dalıyla ilgilenmeleri önerisinde bulundu.

Sakarya'dan kısa kısa
Sakarya'dan kısa kısa
Sakarya'dan kısa kısa
Sakarya'dan kısa kısa

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sakarya'dan kısa kısa - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada