Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü Kutladı - Son Dakika

Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü Kutladı

18.03.2013 18:08
Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü Kutladı, System.String[]

Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü ilginç etkinliklerle kutladı.

Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü ilginç etkinliklerle kutladı. Okulun matematik öğretmenleri, öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla Pi şeklinde pasta, kurabiye ve yiyecekler yaparak sergiledi.

Matematik Zümre Başkanı Onur Aydoğan, matematiğin tarihi kadar eski olan ünlü matematik sabiti Pi sayısının, 1987'den bu yana 14 Mart Dünya Pi Günü olarak kutlandığını söyledi. M.Ö 1650 yılında bulunan Pi sayısını Mısırlılar, Babiller başta olmak üzere pek çok medeniyetin kullandığını ifade eden Aydoğan, "Pi sayısı, geçmişte olduğu gibi günümüzde de çemberin çevresinin ve alanın hesaplanması başta olmak üzere matematik, geometri ve fizik gibi bilimlerde büyük bir öneme sahiptir." dedi.

'Pi' sayısının yaklaşık değeri 3,14 olduğu için dünyada üçüncü ay olan mart ayının 14. günü 'Dünya Pi Günü' olarak kutlandığını ifade eden Aydoğan, "Bugünün, aynı zamanda ünlü bilim adamı Einstein'ın da doğum günü olarak biliniyor. Bu kapsamda, öğrencilerimizle bu özel günün önemine binaen Pi sayısı ile ilgili bir sergi düzenledik. Bu sergiye destek veren öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Özel Işık Koleji'nde Matematik öğrenmek çok eğlenceli. Ayrıca, matematiği daha da sevdirmek için önümüzdeki günlerde farklı projelerimiz olacak." diye konuştu.

Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü Kutladı
Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü Kutladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sakarya Işık Koleji 'Dünya Pi Günü'nü Kutladı - Son Dakika


Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası Son Dakika: Türkiye'de 3 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 32 bin 381 yeni vaka tespit edildi Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı