"Sakarya Stratejik Planı" tanıtıldı - Son Dakika

"Sakarya Stratejik Planı" tanıtıldı

16.09.2020 11:15

Sakarya'yı global ölçekte söz sahibi yapmak amacıyla hazırlanan "Sakarya Stratejik Planı" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Sakarya'yı global ölçekte söz sahibi yapmak amacıyla hazırlanan "Sakarya Stratejik Planı" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) tarafından hazırlıkları sürdürülen planın tanıtım programına, Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Prof. Dr. Mustafa İsen, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları katıldı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Tuba Nur Kahveci, Afet ve Koordinasyon Merkezi'ndeki toplantıda, plana ilişkin hazırlanan sunumu katılımcılarla paylaştı.

Vali Kaldırım, burada yaptığı konuşmada, hazırlanan planın şehrin kılcal damarlarına inen detaylı bir çalışma olduğunu belirtti.

Sakarya'nın böyle bir plana ihtiyacı olduğuna değinen Vali Kaldırım, "Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, SATSO başkanımız ve ilgili paydaşlarla Sakaryamızın 2030 vizyonu, hedefleri ve projelerini masaya yatırdık. Hedefimiz, şehrimizi global ölçekte yeni nesil sanayi, tarım ve turizm şehri yapmak." ifadesini kullandı.

Milletvekili Atabek, 10 yılı kapsayan Sakarya Stratejik Planı'nın hayırlı olmasını temenni ederken milletvekili Uncuoğlu da planın sürdürülebilir olması temennisinde bulundu.

Başkanı Yüce, çalışmayı çok önemsediklerini vurgulayarak, "Bu süreçte SATSO ile iş birliği halindeydik. Kalkınmanın plan ve programlı bir şekilde gerçekleşmesi, belirli parametrelerin en verimli haliyle eyleme dönüşmesi Sakarya için büyük bir kazanım sağlayacaktır. Halihazırda yapılan bu çalışmada detaylı bir stratejik plan Sakarya'nın 2030 yılı yolculuğunda rehber olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

SATSO Başkanı Altuğ da şehrin ana stratejik planı eksikliğini gidermek için 2018 yılında hazırlıklarını başlattıklarını aktararak, tüm dinamiklerin süreç içerisinde yer aldığı bir çalışma gerçekleştirdiklerini anlattı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Sakarya Stratejik Planı' tanıtıldı - Son Dakika


Son Dakika

Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Kamyon ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor İzmir'de suya yüzde 15 zam yapıldı! 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Son Dakika: Türkiye'de 23 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6713 yeni vaka tespit edildi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada