Son Dakika Haberleri: Sakarya Trabzonlular Derneği 11. Olağan Kongresi

Sakarya Trabzonlular Derneği 11. Olağan Kongresi

8 yıl önce

Sakarya Trabzonlular Derneği'nin 11.Olağan Kongresi'nde Ahmet Tufan Demircioğlu yeniden başkanlığa seçildi.

Sakarya Trabzonlular Derneği 11. Olağan Kongresi, System.String[]

Sakarya Trabzonlular Derneği'nin 11. Olağan Kongresi'nde Ahmet Tufan Demircioğlu yeniden başkanlığa seçildi.


Dernek binasında gerçekleştirilen kongrede konuşan Demircioğlu, dernek başkanlığı görevini yürütmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, Trabzonluların birlik ve beraberliği için çalıştıklarını söyledi.


Gelecek dönemde özellikle Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) öğrenim gören Trabzonlu öğrencilerin sorunlarıyla daha yakından ilgileneceklerini ifade eden Demircioğlu, "SAÜ'de okuyan 750 öğrencimizle daha önce yemekte bir araya gelmiştik. Onların sorunlarını dinlemiştik. Yeni dönemde öğrencilerimize yönelik bir yurt çalışmamız olacak. İnşallah bu yönetim çalışmaları içerisinde bunu başaracağız" dedi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata ise Trabzonlular Derneği'nin güzel sohbetlerin yapıldığı ve bulunmaktan zevk aldığı bir mekan olduğuna dikkati çekerek,"Bu derneğin mensupları Sakarya'nın çok kıymetli evlatlarıdır. Karadeniz insanı yaşam enerjisiyle ülkemize ve şehrimize güç aşılamaktadır" diye konuştu.


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da Karadeniz kültürünü dostları, komşuları ve kemençe sesiyle tanıdığını belirterek," Biz yaşamı nefes almak gibi ifade ederiz. Nefes vermekte ölümü temsil eder. Bu iki şey birbirine bu kadar yakındır. Eğer Sakarya'da dostluktan yana bir şeyler olduysa bunda siz Karadenizli dostlarımızın büyük sevgisi ve emeği vardır" şeklinde konuştu.


Kongrede tek listeyle seçime giren Demircioğlu, yeniden dernek başkanlığı görevine getirildi.


- SAKARYA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 05:04 Kaynak: AA"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi
Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı