Sakarya YÖS Sınavı başarıyla tamamlandı - Son Dakika

Sakarya YÖS Sınavı başarıyla tamamlandı

26.08.2020 12:21
Sakarya YÖS Sınavı başarıyla tamamlandı, System.String[]

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı (Sakarya YÖS) yurt içi ve dışındaki merkezlerde gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı (Sakarya YÖS) yurt içi ve dışındaki merkezlerde gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, SAÜ, uluslararasılaşma adımlarına bir yenisini daha ekleyerek, Sakarya YÖS sınavını küresel salgının getirdiği kısıtlamalara rağmen 22 Ağustos 2020'de başarıyla tamamladı.

Sınav yurt içinde Sakarya, İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında, Ankara ve Mersin'de; yurt dışında ise Tanzanya'nın Zanzibar, Somali'nin Mogadişu ve Hargeisa kentlerindeki sınav merkezlerinde gerçekleştirildi.

Kovid-19 salgını nedeniyle sınav öncesi ve süresince önlemler sıkı şekilde alınarak öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtıldı. Toplamda 4 bine yakın adayın katıldığı Sakarya YÖS sınavı sorunsuz şekilde tamamlandı.

Böylece SAÜ kendi imkanları ile hem yurt içinde hem de yurt dışında ilk YÖS sınavını gerçekleştirerek, Türkiye'de YÖS sınavı yapan üniversiteler arasında yerini aldı.

Sınav sonuçlarının 29 Ağustos'ta açıklanması planlanıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sakarya YÖS Sınavı başarıyla tamamlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi