Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan'da çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor - Son Dakika

Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan'da çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor

20.04.2020 16:06
Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan'da çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor, System.String[]

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla, SSM'in "Sesli Çocuk Kitapları" Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla Yekta Kopan tarafından yeniden yorumlandı.

Daha önceki sergiler kapsamında yayımlanan "Ben Picasso", "Ben Dali", "Ben Rodin", "Ben Cengiz Han", "Ben Venedik Taciri", "Ben Halı" kitaplarının yanı sıra Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu için hazırlanan "Ben Kitap" ve çocuklara küçük yaştan itibaren konservasyonun önemini anlatan "Ben Eserleri Koruyorum" adlı kitaplar, dijital ortamda çocukların beğenisine sunuldu.

Sanatçıların hayat hikayeleriyle sanatsal üretimlerini, koleksiyonların oluşturulduğu tarihsel bağlamı ve bir müzenin işleyişine dair konuları anlaşılır bir dille çocuklara anlatmayı hedefleyen kitaplar "http://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/sesli-cocuk-kitaplari" adresinden indirilebilecek.

Henüz okuma-yazma bilmeyen çocuklar için de eğitici ve eğlenceli bir fırsat sunan uygulama kapsamında yayımlanan hikayelere ücretsiz ulaşılabilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan'da çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor - Son Dakika


Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi