Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi - Son Dakika

Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi

05.01.2012 15:20
Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi, System.String[]

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Saklıkent Kanyonu'nun işletilmesinin Fethiye Turizm Altyapı Birliği (FETAB)'ne devredilmesi için gerekli protokol imzalandı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Saklıkent Kanyonu'nun işletilmesinin Fethiye Turizm Altyapı Birliği (FETAB)'ne devredilmesi için gerekli protokol imzalandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 5 yıllığına tahsis edilen kanyon ile Fethiye önemli bir gelir kaynağına kavuşmuş oldu.

Fethiye'ye 40 kilometre mesafedeki Kayadibi köyü sınırları içinde yer alan yaklaşık 16 kilometre uzunluğunda ve 90 metre derinliğindeki Saklıkent Kanyonu, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Kayaların içinden çıkan soğuk suyu ve eşsiz doğal güzelliğiyle görenleri kendisine hayran bırakan Saklıkent Kanyonu resmen Fethiye'nin oldu. FETAB ile Melsa şirketi arasında imzalanan protokolün ardından kanyonun işletme ve gelir hakları Fethiye'ye bırakıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan devri alınan kanyonu 5 yıl boyunca FETAB işletecek. 1 Ocak itibarı ile kapılarını FETAB işletmesi ile açan Saklıkent Kanyonu Fethiye'de en fazla ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor.

Her yıl 800 bin kişinin ziyaret ettiği kanyonun işletme hakkını Melsa'dan FETAB'a almak için büyük çaba sarf ettiklerini anlatan FETAB Başkanı Osman Otgöz, "Bunun oluru Melsa'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Valimiz Fatih Şahin'den 3 ay önce alınmıştı. Kapı girişi konusunda Milli Parklar ve Orman Genel Müdürlüğü arasında sorun çıkmıştı. Şimdi bu sorunu da çözdük. Talebimiz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na götürdük. Bakanlığın imzası ile kanyon FETAB'a devredildi." dedi.

Otgöz, işletme hakkını aldıkları Saklıkent Kanyonu'nu köylülerle birlikte işleteceklerini açıkladı. Özellikle bu alanda bulunan tesislerin ve büfelerin işletmesini köylülere vermeyi düşündüklerini kaydeden Otgöz, buradan elde edilecek gelirlerin ise Fethiye için kullanılacağını ifade etti. Kanyonun gruplar için hizmet veremeye başladığını da sözlerine ekleyen Otgöz, kanyon giriş ücretlerinin ise 4,5 TL olduğunu vurguladı.

Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi
Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi
Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Saklıkent Kanyonu'nun İşletme Hakkı Fetab'a Devredildi - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor