Saldırıda Hayatını Kaybeden 15 Yaşındaki Atakan Eray Özyol İçin Okuduğu Okulda Düzenlendi - Son Dakika

Saldırıda Hayatını Kaybeden 15 Yaşındaki Atakan Eray Özyol İçin Okuduğu Okulda Düzenlendi

4 yıl önce

Saldırıda hayatını kaybeden 15 yaşındaki Atakan Eray Özyol için okuduğu okulda düzenlendiANKARA Kızılay'daki bombalı saldırıda çıktığı dershaneden evine gitmek için Güvenpark önündeki otobüs durağında beklerken hayatını kaybeden 37 kişiden biri olan lise öğrencisi 15 yaşındaki Atakan Eray Özyol için okuduğu okulda tören düzenlendi.

Saldırıda Hayatını Kaybeden 15 Yaşındaki Atakan Eray Özyol İçin Okuduğu Okulda Düzenlendi, System.String[]

Saldırıda hayatını kaybeden 15 yaşındaki Atakan Eray Özyol için okuduğu okulda düzenlendi


ANKARA Kızılay'daki bombalı saldırıda çıktığı dershaneden evine gitmek için Güvenpark önündeki otobüs durağında beklerken hayatını kaybeden 37 kişiden biri olan lise öğrencisi 15 yaşındaki Atakan Eray Özyol için okuduğu okulda tören düzenlendi. Özyol için okul müdürü gözyaşlarını tutamazken, sınıf arkadaşları masasına karanfil bıraktı.


Ailesi ile birilkte Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar semtinde oturan Atakan Eray Özyol, Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi 9'uncu sınıfında okuyordu. Özyol, Pazar günü dershaneden çıkıp, Çukurambar'daki evine gitmek için Güvenpark önündeki durakta otobüs bekliyordu. Bir kız kardeşi bulunan liseli Özyol, bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Özyol, okuduğu Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi'nde tören anıldı. Düzenlenen törene Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı, İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, Başsavcı Ali Çalık, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.


Atakan Eray Özyol ve saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan yapılan anma töreninde yaptığı konuşmada, "Şüphesiz ki bu millet geçmişte olduğu gibi bugün de vatanı ve ulusu için en kıymetli varlığı olan canını tüm benliği ile Atakan kardeşimiz gibi vermeye hazırdır. Dün olduğu gibi bugün de ataları gibi bu gençlik, vatanı için canını seve seve vermeye hazırdır. Her Türk genci Atakan'dır. Ama maalesef bugün düşman içimizde sinsi bir şekilde kamufle olarak görünmez bir şekile bürünmüştür" dedi.


Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise konuşmasında, bu milletin her şeyin üstesinden geleceğini vurgularken, "Bu millet geçmişten bugüne çok şeyin üstesinden gelmiştir. Bunun yolu da sizlerden geçiyor. Atakan kardeşimiz için, bu vatan, bu millet için inşallah bundan sonra daha duyarlı oluruz. Vatana hizmet ederek, bu tür olayları engellemek bizlerin elinde. Bu tarz olaylara meyil veren insanlara her zaman olduğu gibi bugün de karşı koyalım. Atakan kardeşimize sizin yapacağınız en güzel iyilik, dua etmek ve vatana hizmet etmek için gayret göstermektir" dedi.


Okul Müdürü Ramazan Toptaş da "İlk defa bir öğrencimi hain bir olay sonucu kaybetmenin acısını yaşıyorum" dedi ve konuşmasına daha fazla devam edemeyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi Din Kültürü Öğretmeni de Ankara patlamasında hayatını kaybedenler için Kuran Tilaveti okudu.


Törenin ardından Atakan Eray Özyol'un okul arkadaşları, okuduğu 9-D sınıfına giderek sırasına fotoğrafı ile karanfiller bıraktı. Ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da sınıfa girerek Atakan'ın arkadaşlarına tek tek taziyede bulunup, sırasına karanfil bırakarak dua etti. Liseli Atakan, bugün öğlen namazı sonrası kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarılığı'nda toprağa verilecek.

Haber Yayın Tarihi: 15.03.2016 12:14 Kaynak: DHA



Son Dakika

Davutoğlu'nun tanıtım programında en çok ve en az kullandığı kelimeler dikkat çekti
Karısını kendi yatağında başka bir adamla basan şahıs kurşun yağdırdı! ATV'nin "Kimse Bilmez"i ekranlara veda ediyor!