Son Dakika Haberleri: Saldırının İzleri Mavi Marmara'dan Silindi

Saldırının İzleri Mavi Marmara'dan Silindi

8 yıl önce

Gazze'ye insani yardım malzemesi götürdüğü sırada uluslararası sularda İsrail güçlerinin saldırısına uğrayan, Mavi Marmara gemisi yenilendi.9 yardım gönüllüsünün hayatını kaybettiği Mavi Marmara gemisinde saldırının izleri silindi.31 Mayıs 2009 tarihinde Gazze'ye insani yardım götürdüğü sırada İsrail saldırısına uğrayan ve 9 yardım gönüllüsünün hayatını kaybettiği Mavi Marmara gemisinde İsrail saldırısının izleri silinmiş.

Saldırının İzleri Mavi Marmara'dan Silindi, System.String[]

Gazze'ye insani yardım malzemesi götürdüğü sırada uluslararası sularda İsrail güçlerinin saldırısına uğrayan, Mavi Marmara gemisi yenilendi. 9 yardım gönüllüsünün hayatını kaybettiği Mavi Marmara gemisinde saldırının izleri silindi.


3 1 Mayıs 2009 tarihinde Gazze'ye insani yardım götürdüğü sırada İsrail saldırısına uğrayan ve 9 yardım gönüllüsünün hayatını kaybettiği Mavi Marmara gemisinde İsrail saldırısının izleri silinmiş. Haliç Tersanesi'nde demirli Mavi Marmara gemisi, Gazze'deki Filistin hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye'yi ağırlıyor. Gemide saldırı sırasında kurşunların hedefi olan koltukların tamamı değiştirilmiş, geminin muhtelif yerlerinde bulunan kurşun izleri de macunlarla kapatılmış.


Saldırı sırasında ve sonrasında çekilmiş fotoğraflar da geminin çeşitli yerlerinde asılı duran Mavi Marmara'da hayatını kaybeden vatandaşların yakınları da uzun bir aradan sonra gemiyi gezdi. Gemide hayatını kaybeden Cengiz Akyüz'ün babası Bahattin Akyüz gemiyi gezerken fenalaştıklarını söyledi. Akyüz, "Gemiyi gezerken İsrail kurşunlarının deldiği yerleri görünce fenalaştım. Oğlum yeni vurulmuş gibi oldum. Şimdi Oğlumla iftihar ediyorum. Türkiye'den tek istediğim bu işin peşini bırakmasın. Tazminat değil ama İsrail'in suçunu kabul edip özür dilemesini istiyoruz. İsrail silahsız insanların üzerine silahla hücum etti. Türkiye'nin başı sağ olsun." diye konuştu.


Saldırıda hayatını kaybeden Ali Haydar Bengi'nin kızı Mela Bengi ise, "Acılarımız tazelendi. Ama gurur duyuyoruz. Acı değil gurur diyebilirim." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 11:38 Kaynak: CHABabası tarafından yakılarak öldürülen genç kızın son sözleri yürek burktu
Bu petek ile eviniz 7,5 liraya ısınacak Tecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu