Son Dakika Haberleri: Salihli'de 8 Mart'a Özel Resim Sergisi

Salihli'de 8 Mart'a Özel Resim Sergisi

7 ay önce

Salihli Belediyesi Resim Atölyesi kursiyerlerinin hazırladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel resim sergisi, Himaye-i Etfal binasında açıldı.

Salihli'de 8 Mart'a Özel Resim Sergisi, System.String[]
Salihli Belediyesi Resim Atölyesi kursiyerlerinin hazırladığı  8 Mart  Dünya Kadınlar Günü özel resim sergisi, Himaye-i Etfal binasında açıldı.

Resim Öğretmeni Nilgün Mıdık gözetiminde 13-62 yaş arası kursiyerlerin karakalem, sulu ve yağlı boya ile akrilik eserlerden oluşan, el emeği göz nuru 150 eserin yer aldığı serginin açılışına, Kaymakam  Turgut Çelenkoğlu,  Salihli Belediye Başkanı  Zeki Kayda, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Kamil Karameşe, İlçe  Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcıları  Nuri Kaya,  İbrahim Karaca ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, Büyükşehir  Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ile kursiyerler ve davetliler katıldı.

8 Mart'a özel serginin açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı  Zeki Kayda,  Salihli Belediyesi'nin kültür ve sanata önem verdiğine vurgu yaparak, açılan değişik kurslarda 7'den 77'ye toplam 840 kursiyerin eğitim gördüğünü söyledi. Başkan Kayda, ivme kazandıran sergiyi özel günde açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Salihli'nin sanata ve kültürel etkinliklere önem veren bir kent olduğunu ifade eden Kaymakam Çelenkoğlu ise emeği geçen tüm herkese teşekkür etti. Özel serginin açılışını kadınlarla birlikte gerçekleştiren protokol üyeleri daha sonra sergiyi gezdi.

Açılış töreninde Başkan Kayda, başarılı çalışmalarından dolayı Resim Öğretmeni Nilgün Mıdık'a çiçek takdim ederken, açılışa katılan tüm kadınlara karanfil hediye edip günlerini kutladı.

Öte yandan 150 eserin yer aldığı özel serginin  14 Mart mesai saati bitimine kadar açık kalacağı öğrenildi. - MANİSA

Ünlü Şarkıcı Serkan Kaya, Flört Etmek İçin Attığı Mesaja Aldığı Cevapla Rezil Oldu NATO Genel Sekreteri: Türkiye, Hava Savunma Sistemleri İçin İki Ülkeyle Daha Görüşüyor!
FETÖ'den Yargılanan Eski İl Emniyet Müdürü Tahliye Edildi