Son Dakika Haberleri: Salihli'de Kurban Kesim Eğitimi Başladı

Salihli'de Kurban Kesim Eğitimi Başladı

4 ay önce

Manisa’nın Salihli ilçesinde belediye ve Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde küçük ve büyükbaş hayvan kesim kursu düzenledi.

Salihli'de Kurban Kesim Eğitimi Başladı, System.String[]
Manisa'nın  Salihli ilçesinde belediye ve Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yaklaşan  Kurban Bayramı öncesinde küçük ve büyükbaş hayvan kesim kursu düzenledi.  Manisa Büyükşehir Belediyesi  Salihli Mezbahasında gerçekleştirilen kursa katılan 21 kişiye  Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Birol Avcı ve Veteriner Hekim  Mustafa Öcal nezaretinde kurban kesim eğitimi veriliyor.

Salihli Belediyesi ile Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen kurban kesim eğitimi sayesinde kursiyerlerin veteriner hekimler eşliğinde eğitim aldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, "Yaklaşan  Kurban Bayramı'nda yaşanan kazaların azaltılması ve kurban kesimlerinin dini esaslara uygun bir şekilde yapılması amacıyla belediyemiz öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile kurban kesim kursu düzenledik. Ülkemiz açısından ekonomik değeri olan kurban derisinin zayiat vermeden ekonomiye kazandırılması için kursiyerlere eğitim veriyoruz" dedi.

Kurs boyunca kursiyerlerin, kurban kesiminin dini kurallar ve sağlığa uygunluk ile bulaşıcı hastalıklar konusunda da bilgilendirileceğini ifade eden Başkan Yardımcısı Karaoğlu, 5 günlük eğitimin sonunda katılımcılara kurban kesim sertifikası verileceğini söyledi. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Yayın Akışından Çıkartılan Çocuklar Duymasın Bir İlki Gerçekleştiriyor Şarkıcı Serkan Kaya, Şehitler İçin Skandal İfadeler Kullanan Nur Yerlitaş'ı Klibinden Çıkardı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Zarrab Yorumu: Canı Cehenneme!