Son Dakika Haberleri: Salihli'de Tubitak Bilim Fuarı Açıldı

Salihli'de Tubitak Bilim Fuarı Açıldı

7 ay önce

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan, 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Salihli'de Tubitak Bilim Fuarı Açıldı, System.String[]
Manisa'nın  Salihli ilçesindeki  Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan, 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) desteklediği ve  Salihli 251 Bin Dev Öğrenci Planetaryum ve Gözlemevi Salonu'nda gerçekleştirilen fuarda, 40 öğrencinin hazırladığı 20 proje, 12 danışman öğretmen nezaretinde tanıtıldı.  Salihli Belediye Başkan Yardımcıları  Nuri Kaya ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı açılışta konuşan Okul Müdürü Alim Turgut, TÜBİTAK'ın desteğiyle düzenlenen bilim fuarının kendi okullarında açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Salihli Belediyesi tarafından eğitim, spor, kültür ve sanatsal aktivitelere her zaman destek verildiğini vurgulayan Başkan Yardımcısı  Nuri Kaya ise öğrencilerin kendi yeteneklerini geliştirerek yeni bir şeyler öğrenmesi açısından bu tür bilimsel fuarların önemli olduğunu dile getirdi.

Protokol üyeleri daha sonra 20 projenin yer aldığı sergiyi gezdi. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Yayın Akışından Çıkartılan Çocuklar Duymasın Bir İlki Gerçekleştiriyor Şarkıcı Serkan Kaya, Şehitler İçin Skandal İfadeler Kullanan Nur Yerlitaş'ı Klibinden Çıkardı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Zarrab Yorumu: Canı Cehenneme!