Son Dakika Haberleri: Salihli'deki Atatürk Evi'nin Restorasyonu Sürüyor

Salihli'deki Atatürk Evi'nin Restorasyonu Sürüyor

6 ay önce

Salihli ilçesinde bulunan ve Jeopark Belediyeler Birliği ile Salihli Belediyesi arasında imzalanan protokolle restore edilmeye başlanan Atatürk Evi'nde çalışmalar devam ediyor.

Salihli'deki Atatürk Evi'nin Restorasyonu Sürüyor, System.String[]
 Salihli ilçesinde bulunan ve Jeopark Belediyeler Birliği ile Salihli Belediyesi arasında imzalanan protokolle restore edilmeye başlanan Atatürk Evi'nde çalışmalar devam ediyor.

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adala Mahallesi'ndeki Atatürk Evi'nde, Kurtuluş Savaşı'nda önemli kararlar alındığına işaret etti.

Bu önemli tarihi yapının Jeopark Belediyeler Birliğinin desteğiyle restore ettirilmeye başlandığını belirten Kayda, şunları söyledi:

"Salihli Belediyesi olarak tarihimize sahip çıkıyoruz. Adala Mahallemizde bulunan Atatürk Evi, Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı komuta ettiği ve Kurtuluş Savaşı'nın başarıyla noktalandığı kararların alındığı bir yer olması nedeniyle bizim için büyük bir öneme sahip. Yaklaşık bir yıl içerisinde burası aslına uygun bir şekilde restore edilerek hizmete girecek."


Emeklilerin Zamlı Maaşları Hesaplara Yatmaya Başladı Zırhlı Araç Hızır Sahaya İniyor
Babaları Tarafından Öldürülen 2 Çocuğun Annesiyle Fotoğraf Paylaşan Gülben Ergen'e Tepki Yağdı