Son Dakika Haberleri: Salihli Kurtuluş Gününü Murat Dalkılıç ile Kutladı

Salihli Kurtuluş Gününü Murat Dalkılıç ile Kutladı

3 ay önce

Manisa’nın Salihli ilçesi düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, ünlü sanatçı Murat Dalkılıç Kent Meydanı’nda Salihlilerle buluştu.

Salihli Kurtuluş Gününü Murat Dalkılıç ile Kutladı, System.String[]
Manisa'nın  Salihli ilçesi düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, ünlü sanatçı  Murat Dalkılıç Kent Meydanı'nda Salihlilerle buluştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve  Salihli Belediyesi işbirliği ile kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü kutlamaları kapsamında pop müziğin sevilen isimlerinden  Murat Dalkılıç'ı Salihlili vatandaşlarla buluşturdu. Kent Meydanı'nda verilen ve yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı konserde sanatçının sevenleri  Murat Dalkılıç'ın şarkıları ile coştu. Genç popçu, sevilen şarkılarını meydanı dolduran hayranlarıyla birlikte seslendirirken, enerjisi ve sahne performansıyla adeta büyüledi. Genç hayranı Büşra Karabıyık'ın "Benimle dans eder misin" pankartlı teklifine kabul eden Murat Dalkılınç, hayranı ile sahnede dans etti. Dalkılıç, ayrıca sahneye çağırdığı minik hayranı ile de şarkı söyledi.

"Salihli'nin sevincine ortak olduk"

Salihli'nin Düşman işgalinden Kurtuluşu'nun 95'inci yılını kutlayan  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün "Bu akşam sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum.  Manisa ilçelerinde kutladığımız kurtuluş gecelerinde bugün  Salihli'deyiz. İlçemiz  Salihli'nin düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyoruz. Bugün burada  Salihli'nin düşman işgalinden kurtuluş sevincini katlayan bize böylesine güzel eğlenceyi sunan değerle kardeşimiz  Murat Dalkılıç'a teşekkür ediyorum" dedi.  Salihli Belediye Başkanı  Zeki Kayda'nın yurt dışında olmasından dolayı yanında yer alamadığını ifade eden Başkan Ergün "Biz ikimiz  Salihli için, sizler için, siz gençler için, bütün  Salihli'de yaşayan ailelerimiz ve çocuklarımızın geleceği için, nasıl ki 2014 yılında  Manisa'yı değiştirdiysek, bu meydanda  Salihli'yi de değiştireceğimize söz vermiştik. Bunu  Salihli'yi değiştirmenin mutluluğu ile şimdi sizlerin karşısındayım" dedi.

"Unutmayacağız, unutturmayacağız"

Başkan Ergün "Bugüne kadar yaptığımız ve yapmakta olduğumuz, çok yakın zaman içinde de çok daha büyük projelere imza atacağız. Başta kavşak projesi olmak üzere, diğer büyük projeleri de birer birer hayata geçireceğiz. El birliği ile birlik ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız bir şey yoktur. Bugün çok anlamlı bir gün. Bu ülke için, bize Cumhuriyeti armağan etmiş olan, yokluk içinde, en kötü şartlarda bize bu ülkeyi armağan eden, bu Cumhuriyeti veren, bugün bu meydanlarda hür ve özgür olarak yaşıyorsak, Başkomutanımız  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesinde buradayız. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Sizler bunu yarınlara taşıyacaksınız. Bizler bugün bu görevi yerine getirmenin huzuru ve mutluluğu içersindeyiz. Değerli Salihlili hemşerilerim nice bayramlarda buluşmak üzere" diyerek konuşmasını tamamladı. Başkan Ergün konuşmasının ardından ünlü popçu  Murat Dalkılıç'a mesir macunu hediye etti.

Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen ve  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe,  Salihli Belediye Başkan Vekili  Nuri Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan  Uğurlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, İlçe  Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen, belediye başkan yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu,  İbrahim Karaca ile 10 binlerin katıldığı  Murat Dalkılıç konseri havai fişek gösterisi ile son buldu.

BA- - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem