Salon'da Yeni Yıl Çok Hızlı Geçecek - Son Dakika
Güncel

Salon'da Yeni Yıl Çok Hızlı Geçecek

Salon\'da Yeni Yıl Çok Hızlı Geçecek

Salon, yeni yılda da farklı sanat disiplinlerini çatısı altında toplamaya devam ediyor.

02.01.2012 13:27

2012 yılının ilk aylarında Salon sahnesi, güncel müziğin merakla beklenen isimlerinin yanı sıra tiyatro ve edebiyat etkinliklerine de evsahipliği yapacak.

Bağımsız müziğin beğenilen grupları Salon'da

13 Ocak Cuma/ King Creosote & Jon Hopkins

Salon, Ocak ayında bağımsız müziğin sevilen isimlerini sahnesinde ağırlayacak. Elektronik tınılı akustik indie-folk ikilisi King Creosote & Jon Hopkins, müziklerini 13 Ocak Cuma gecesi saat 21.30'da Salon'da seslendirecek. Mart 2011'de yayımladıkları Diamond Mine albümlerinde İskoçya'nın kır sesleri ve Londra'nın şehir seslerine de yer veren ikili Eylül 2011'de, Honest Words adlı ikinci albümlerini piyasaya çıkarttı. Jon Hopkins, Brian Eno ile ortaklığının yanı sıra Coldplay ile Viva La Vida albümünde ve konserlerinde birlikte çalıştı. (Biletler: Oturmalı 35 TL, Öğrenci 25 TL)

28 Ocak Cumartesi/ Robots in Disguise

Ocak ayının bir diğer İngiliz elektro-punk ikilisi Robots in Disguise ise kıpır kıpır şarkıları ve sıra dışı sahne şovuyla 28 Ocak Cumartesi gecesi saat 22.30'da Salon sahnesinde olacak. Lady Gaga'dan önce Lady Gaga gibi giyinen ve davranan ikonlar olarak tanınan grubun ikinci albümleri Get Rid! 2005'te, We're In The Music Biz adını taşıyan üçüncü albümleri ise 2008'de yayımlandı. (Biletler: Ayakta 35 TL, Öğrenci 25 TL)

Yakında Salon'da

Salon, yeni yılın ilerleyen günlerinde de bağımsız müzikseverlere eğlenceli akşamlar yaşatmaya devam edecek. 16 Şubat Perşembe gecesi İngiliz indie-pop grubu Fanfarlo, 21 Şubat Salı gecesi Amerikalı söz yazarı ve besteci St. Vincent, 10 Mart Cumartesi gecesi New England kökenli deneysel müzik grubu Tune-Yards, Salon'da olacak. Bunun yanı sıra, 4 Nisan Çarşamba gecesi Amerikalı folk ikilisi The Civil Wars, 7 Nisan Cumartesi gecesi ise Amerikalı avantgarde pop grubu Xiu Xiu, müzikseverleri eğlendirecek.

Salon, yeni yılda caz konserlerine de ara vermeden devam ediyor

21 Ocak Cumartesi/ Nils Petter Molvaer

Norveçli avant-garde caz trompetçisi ve bestesi Nils Petter Molvaer caz, ambient, hip-hop ve rock'ı buluşturan müziğiyle 21 Ocak Cumartesi gecesi saat 22.00'de Salon'da sahne alacak. 1997'de yayımladığı Khmer adlı ilk albümüyle Norveç Grammy ödülü alan Nils Petter Molvaer'in 2002 çıkışlı Streamer albümü ve Eylül 2011'de yayınlanan Baboon Moon adlı albümleri bulunuyor. (Biletler: Ayakta 40 TL, Öğrenci 30 TL)

Yakında Salon'da

Şubat ayında Salon'da caz esintileri, Esbjörn Svensson Trio'dan tanıdığımız İsveçli bas sanatçısı ve besteci Dan Berglund grubu Tonbruket ile 11 Şubat Cumartesi gecesi, Amerikalı caz müzisyeni, besteci ve saksofon virtüozü Joshua Redman ile de 17 Şubat Cuma ve 18 Şubat Cumartesi gecelerinde devam edecek.

Salon, Türkiye'den isimleri de sahnesinde ağırlayacak

14 Ocak Cumartesi/ Korhan Futacı ve Kara Orkestra

Salon, yeni yılda da Türkiye'nin başarılı gruplarına sahnesinde yer vermeye devam edecek. Söz yazarı, besteci, saksafon sanatçısı Korhan Futacı ve Kara Orkestra karanlık tınıları, sert enerjik ve bol romantizm dolu müziklerini 14 Ocak Cumartesi gecesi saat 22.30'da Salon'a taşıyacak. Korhan Futacı, Tamburada'nın Fantastik albümündeki söz, besteleri ve saksofon performansı ile tanındı. Dandadadan'ın Sen Bana Birini Android albümü ile de dinleyici kitlesini genişletti. (Biletler: Ayakta 25 TL, Öğrenci 20 TL)

20 Ocak Cuma/ 123

Elektronik-indie müzik topluluğu 123, lara adını taşıyacak ve Ocak 2012'de yayımlanacak son albümlerinden şarkılar ve eski albümlerinden parçalarını, 20 Ocak Cuma günü saat 22.00'de Salon'da seslendirecek. (Biletler: Ayakta 25 TL, Öğrenci 20 TL)

25 Ocak Çarşamba/ Four in the Pocket

Türkiye'nin kalburüstü müzisyenlerinden Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Mert Önal ve Toygun Sözen'in bir araya gelmesiyle 2007 yılında kurulan Four in the Pocket ise nu-soul, R&B, hip-hop müziklerini en özgün ve eğlenceli şekilde 25 Ocak Çarşamba gecesi saat 22.00'de Salon'da sergileyecek. (Biletler: Ayakta 25 TL, Öğrenci 20 TL)

27 Ocak Cuma/ Athena

Son olarak da Türkiye'nin en popüler müzik topluluklarından Athena yeni yılda Salon'da müzikseverleri coşturacak. Ska, punk-rock tarzındaki sıkı ritimlere ve melodilere sahip yeni ve eski şarkılarıyla müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak olan Athena, 27 Ocak Cuma gecesi saat 22.30'da Salon'da olacak. (Biletler: Ayakta 45 TL, Öğrenci 35 TL)

Pazartesi Akşamları Salon'da Tiyatro İzlenir

Yeni yılda da tiyatro ve edebiyat buluşmalarına yer veren Salon, "Ara" oyunu ile 9, 16 ve 30 Ocak Pazartesi günleri saat 20.30'da tiyatro severleri ağırlamaya devam edecek. Loula Anagnostaki'nin Şehir adlı oyunundan hareketle hazırlanan performansta Aykut, Öykü ve Fikret her cumartesi kendi aralarında oynadıkları bir oyunu seyirciyle paylaşırlar. Oyundaki karakterlerin yaşamı kendi yaşantılarıyla koşuttur. Üçlü, darbe döneminin ağırlığından ancak oynadıkları bu oyun aracılığıyla kurtulabileceklerdir. (Biletler: Oturmalı 25 TL, Öğrenci 20 TL)

Ubor Metenga Buluşmaları Yeni Sezonda da Salon'da

Geçen sezon edebiyatseverlerden büyük ilgi gören "Ubor Metenga" öykü buluşmaları bu yıl da devam edecek. 17 Ocak Salı günü saat 20.00'da gerçekleştirilecek sezonun üçüncü Ubor Metenga Buluşmaları'nda Murat Gülsoy, Yekta Kopan ve Ayfer Tunç, Mehmet Günsür'ün 2003 Sait Faik Hikaye Armağına'na değer görülen "İçeriye Bakan Kim?" kitabından yola çıkarak bu özel yazarın öykü dünyasını konuşacaklar. Ücretsiz gerçekleştirilecek Ubor Metenga'ya katılmak için pazarlama@iksv.org adresine rezervasyon e-mail'i göndererek onay almak yeterli.

Salon Biletleri Nerede?

Salon etkinliklerinin biletleri, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Lale Kart sahipleri, biletlerini öncelikli ve %25'e varan özel indirimlerle temin edebiliyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Salon gişesi Pazar günleri hariç her gün 10.00–18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Salon'da Yeni Yıl Çok Hızlı Geçecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement