Son Dakika Haberleri: Salon Hokeyi

Salon Hokeyi

8 yıl önce

Malatya Anadolu Ateşi Gençlik ve Spor Kulübü bayan takımı, Türkiye Hokeyi Süper Ligi'nin şampiyonu oldu.

Salon Hokeyi, System.String[]

Malatya Anadolu Ateşi Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Kulübü bayan takımı, Türkiye Hokeyi Süper Ligi'nin şampiyonu oldu.


Kulüp Başkanı Savaş Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Hokey Süper Ligin'de 8 takımın yer aldığını belirtti.


Malatya Anadolu Ateşi Gençlik ve Spor Kulübü bayan takımının da ligde mücadele ettiğini kaydeden Yılmaz, Malatya Anadolu Ateşi Gençlik ve Spor Kulübü bayan takımının Amasya Gençlik Spor Kulübü'nü 12-2, Abant İzzet Baysal Spor Kulübü'nü 7-4, Antalya Polis Gücü Spor Kulübü'nü 12-0, Alanya Belediye Spor Kulübü'nü 8-1, Konya Belediye Spor Kulübü'nü 8-2, Nizip Halk Eğitim Spor Kulübü'nü ise 6-1 yendiğini ve ligde şampiyon olduğunu bildirdi.


Elde ettikleri bu başarının ardından Türkiye'yi gelecek yıl Kulüpler Avrupa Şampiyonası'nda temsil etme hakkını kazandıklarını anlatan Yılmaz, ligde ikinciliği Abant İzzet Baysal Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Alanya Belediyesi Spor Kulübü'nün aldığını aktardı.


Ligin gol kraliçesi olarak Malatya Anadolu Ateşi Gençlik ve Spor Kulübü oyuncularından Ebruye Çınar ve en iyi kalecisinin ise yine kendi takımlarından Yeşim Yeşilcan'ın seçildiğini ifade eden Savaş Yılmaz, "Ligin en centilmen takımı Antalya Polis Gücü Spor Kulübü takımı olmuştur" dedi.


Sporcularının çok güzel bir çalışma dönemi geçirdiğini ve bunun meyvesini de şampiyonlukla aldıklarını bildiren Yılmaz, "Bu şampiyonluğu bizleri destekleyen Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü'müz Sadi Fındıklı'ya hediye ediyoruz" ifadesini kullandı.


- MALATYA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:49 Kaynak: AATürk bayrağının gölgesindeki hayalet köyde uzun yıllardır kimse yaşamıyor
Tesettüre giren Gamze Özçelik, özel tasarımlarıyla moda dünyasına adım attı Vergi kanununa muhalefetten hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ aylık kazancını açıkladı