Samanyolu Galaksi'si Türkiye'den böyle görüntülendi - Son Dakika

Samanyolu Galaksi'si Türkiye'den böyle görüntülendi

12.05.2021 10:15

Samanyolu Galaksi'si Türkiye'den böyle görüntülendi Samanyolu Galaksisi'ni fotoğraflamak için İzmir Çeşme'nin en karanlık koylarından Delikli Koy'a giderek gece boyunca 601 kare çeken gönüllü turizm elçisi İsa Turan ortaya eşsiz görüntüler çıkarttı.

Samanyolu Galaksi'si Türkiye'den böyle görüntülendi

İSTANBUL - Samanyolu Galaksisi'ni fotoğraflamak için İzmir Çeşme'nin en karanlık koylarından Delikli Koy'a giderek gece boyunca 601 kare çeken gönüllü turizm elçisi İsa Turan ortaya eşsiz görüntüler çıkarttı.

İzmir'de yaşayan gönüllü turizm elçisi İsa Turan, samanyolunu görüntülemek için uygun zaman ve hava koşullarını ayarlayarak Çeşme'nin en karanlık koylarından Delikli Koy'a gitti. İlk başta gündüz çekim yapacağı yeri keşfedip belirledi. Daha sonra gece tekrar aynı yere gelip fotoğraf makinasını ve ekipmanlarını kurup çekim yapmaya başladı. Gece gün doğuncaya kadar uzun pozlama ile çekilen 601 kare fotoğraf düzenlenip video haline getirince ortaya masalsı kareler çıktı. Dünyanın dönüşü ve samanyolunun net bir şekilde ortaya çıktığı anlatılan video sosyal medyada büyük beğeni topladı.

YORUMLAR
500
50 metrekarelik atölyede, 'sırrı gizli' mozaik camı üretiyor 50 metrekarelik atölyede, 'sırrı gizli' mozaik camı üretiyor Çukurova Belediye Başkanı Çetin Kursiyerlere Sertifikalarını Takdim Etti Çukurova Belediye Başkanı Çetin Kursiyerlere Sertifikalarını Takdim Etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Bartın'da konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Bartın'da konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Samanyolu Galaksi'si Türkiye'den böyle görüntülendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement